Huawei P8 Lite dostaje marcowe poprawki zabezpieczeń Androida | Tabletowo.pl

Huawei P8 Lite dostaje marcowe poprawki zabezpieczeń Androida

Dołącz do dyskusji 0

Wziąwszy pod uwagę powszechnie przyjęte kryteria, P8 Lite to „staruszek”. Smartfon doczekał się bowiem już dwóch, bezpośrednich następców: P9 Lite i P10 Lite (choć można by pod to kryterium „podciągnąć” również trzeciego, P9 Lite 2017). Mimo to, Huawei nie zapomina o tym modelu i właśnie udostępnia mu kolejną aktualizację.

Niestety nie jest to Android 7.0 Nougat z EMUI 5.1. Nie można mieć jednak na niego nadziei – za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku dano nam bowiem swojego czasu jasno do zrozumienia, że producent nie zamierza zaktualizować P8 Lite do tej wersji oprogramowania.

Na szczęście nie oznacza to, że Huawei całkowicie porzucił ten model i o nim zapomniał. Nie. Użytkownicy w Polsce zaczęli właśnie otrzymywać najświeższe poprawki zabezpieczeń Androida, datowane na 1 marca 2017 roku. To miło, ponieważ niektórzy producenci (nie będę wskazywał palcem, chociaż mnie korci) udostępniają w najnowszych update’ach starsze.

Aktualizacja waży 153MB i rozsyłana jest przez kanał OTA (Over-The-Air). Bieżąca wersja oprogramowania nosi numer ALE-L21C432B594. Oprócz poprawek zabezpieczeń Androida, nie zmieniono już nic.

Polecamy również:Recenzja Huawei P8 Lite

Źródło: własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona