Huawei P8 Lite otrzymuje majowe poprawki zabezpieczeń Androida 16

Huawei P8 Lite otrzymuje majowe poprawki zabezpieczeń Androida

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co się stało w Huawei, ale producent już trzeci miesiąc z rzędu udostępnia najnowsze poprawki zabezpieczeń Androida dla P8 Lite. Teraz użytkownicy otrzymują te, datowane na 1 maja 2017 roku.

Nie dziwiłbym się takim obrotem spraw aż tak bardzo, gdyby nie fakt, że zanim Huawei udostępnił właścicielom P8 Lite marcowe poprawki zabezpieczeń Androida, „najświeższe” były z (chyba) listopada 2016 roku! Co więcej, smartfon ten zadebiutował już ponad dwa lata temu, więc praktycznie oczywiste wydawało się, że producent „zapomni” o tym modelu i nie będzie go już aktualizował. A tu niespodzianka.

Jak wspomniałem, rozsyłanie obecnie poprawki zabezpieczeń Androida datowane są na 1 maja 2017 roku (choć „formalnie” miesiąc ten zaraz się skończy). Paczka aktualizacyjna waży niewiele, bo 84,32MB. Jak wszystkie poprzednie, tak i ta udostępniana jest kanałem OTA (Over-The-Air) i smartfon sam powinien Was poinformować o ich pojawieniu się. A jeżeli jeszcze tego nie zrobił, to możecie spróbować „wymusić” update ręcznie. Wystarczy, że udacie się do Ustawień, a następnie wybierzecie Aktualizator i dotkniecie przycisk Sprawdź aktualizacje.

Jak możecie zobaczyć na powyższych screenachP8 Lite pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z nakładką EMUI 4.0.3. Aktualizacja tej ostatniej udostępniona została miesiąc temu, wraz z kwietniowymi poprawkami zabezpieczeń Androida (dotychczas smartfon miał EMUI 4.0). Aktualny numer kompilacji to ALE-L21C432B598 (wcześniejsza nosiła oznaczenie ALE-L21C432B596).

Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawy, jak szybko skończy się ten „maraton aktualizacyjny”. Tylko żebym za kilka tygodni się nie zdziwił, że majowe poprawki były jednocześnie ostatnimi ;)

Źródło: własne

Polecamy również:Recenzja Huawei P8 Lite