Huawei P30, P30 Pro i Honor View 20 dodane do listy urządzeń z certyfikacją YouTube

Smartfony od Huawei cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, bowiem producent coraz to dalej przesuwa granice w świecie mobilnej fotografii, co działa na wielu klientów niczym magnes. Warto jednak mieć na uwadze, że jego urządzenia nie tylko robią obłędne zdjęcia, ale też świetnie radzą sobie z obsługą multimediów, na przykład tych, sygnowanych przez YouTube.

YouTube Signatures, czyli – w wolnym tłumaczeniu – certyfikacja YouTube, niesie za sobą pewne profity, pośród których największym atutem zdaje się być wsparcie dla HDR, wideo rejestrowanych w 360 stopniach, dekodowanie obrazu w 4K oraz wsparcie dla obsługi wideo w wysokim klatkażu. Lista telefonów, które mogą poszczycić się zgodnością z tymi usługami, obfituje w wiele flagowców innych firm, jak Samsunga, Xiaomi, Nokii czy Google. Oczywiście Huawei również już na niej gościł, jednak z nieco innymi urządzeniami.

Reklama
Fot: własne

Cieszy, że Huawei dba o to, aby jego urządzenia były zgodne z kolejnymi usługami, które dostarczane są przez firmy trzecie. Uczciwie trzeba przyznać, że zapewne mało kto skorzysta z tych funkcji każdego dnia, jednak kiedy już zapragniemy to zrobić, warto mieć ze sobą flagowca, który nie napotka na żadne, choćby najmniejsze problemy. O ile nie sądzę, aby było wśród czytelników wielu fanów wideo w 360 stopniach, o tyle wsparcie dla HDR to świetna sprawa, która znacząco wzbogaca jakość prezentowanych plików wideo.

Huawei P30 Pro – pierwsze wrażenia. Zdjęcia nocne mają być jeszcze lepsze!

Huawei P30 Pro oferuje zakrzywiony ekran o przekątnej 6,47 cala (OLED) w proporcjach 19,5:9 przy zachowaniu rozdzielczości Full HD+. Konstrukcję napędza Kirin 980, któremu towarzyszy 6/8 GB RAM i 128/256/512 GB na dane użytkownika. Aparat główny to kwartet Leica Quad Camera: 40 Mpix (f/1.6) + 20 Mpix moduł z szerokim kątem + 8 Mpix teleobiektyw z OIS + sensor 3D ToF. Huawei zastosował aparat z peryskopowym obiektywem, co daje 10-krotny zoom hybrydowy oraz nawet 50-krotny zoom cyfrowy.

Z pełną listą urządzeń, które wspierają standaryzację YouTube, możecie zapoznać się tutaj.

źródło: XDA Developers