Huawei P30 nie naładujesz bezprzewodowo. Chyba, że kupisz specjalne etui

Dwa dni temu oficjalnie zaprezentowano nowe smartfony Huawei – P30 oraz P30 Pro. Oba działają na tym samym procesorze, ale są i między nimi różnice. Jedną z bardziej widocznych jest brak wsparcia dla bezprzewodowego ładowania w Huawei P30.

Wariant P30 Pro ma bezprzewodowe ładowanie, ale P30 – już nie. Jak poradzić sobie z tym fantem? Huawei nie wspomniało o tym ani słowem podczas konferencji – a była ona naprawdę długa i rozbudowana. Zamiast tego firma cichaczem wprowadziła dodatkowe akcesorium na swoją stronę internetową.

Reklama

Na oficjalnej stronie Huawei pojawiło się etui, które zapewnia bezprzewodowe ładowanie w oparciu o standard Qi. To podobny zabieg, jaki widzieliśmy na przykład w Motoroli Z3 Play, do której można było dokupić moduł Moto Mods, umożliwiający skorzystanie z bezprzewodowej ładowarki.

Futerał dla Huawei P30 wyposażony jest w praktyczny magnes dla przymocowania go do uchwytu samochodowego, który też trafi do oferty producenta.

Między mocą ładowania modelu P30 Pro a P30 w etui istnieje jednak różnica. Huawei P30 Pro może być ładowany prądem 15 W, podczas gdy etui oferuje moc tylko 10 W. W większości wypadków chyba nie będzie to problemem.

Na razie nie ma informacji o cenie czy dostępności tego dodatkowego akcesorium. Możliwe, że pojawi się jako gratis w późniejszych promocjach dla Huawei P30.

źródło: Huawei dzięki @rquandt