fot. Tabletowo.pl

Huawei P20 Pro jako pierwszy w Polsce dostaje aktualizację GPU Turbo

Smartfony to dzisiaj prawdziwe kombajny multimedialne. Honor stworzył jednak technologię, która jest w stanie wykrzesać z nich jeszcze więcej. GPU Turbo, bo o niej mowa, zadebiutowała wraz z Honorem Play (który kilka dni temu trafił do sprzedaży w naszym kraju), a teraz została udostępniona w formie aktualizacji dla pierwszego smartfona w Polsce, flagowego modelu Huawei P20 Pro.

Reklama

Technologia GPU Turbo nie bez powodu ma dopisek „Turbo” w nazwie. Według deklaracji producenta, zwiększa ona wydajność przetwarzania grafiki o nawet 60%, przy jednoczesnym zredukowaniu zapotrzebowania procesora na energię o nawet 30%. Polski oddział Huawei poinformował, że model P20 Pro otrzyma ją w formie aktualizacji już w sierpniu 2018 roku, i tak też rzeczywiście się stało.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/07/17/technologia-gpu-turbo-aktualizacja-kiedy-jakie-modele-huawei/

Aktualizacja rozsyłana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), więc smartfon sam poinformuje, kiedy ją wykryje. Jeśli ktoś się niecierpliwi, może spróbować wywołać ją ręcznie, dotykając przycisk „Sprawdź aktualizację” lub wybierając opcję „Pobierz ostatni pełny pakiet” z menu w prawym górnym rogu w zakładce Aktualizacja systemu. Nie zawsze to jednak pomaga – wtedy trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Najważniejszym elementem wspomnianej aktualizacji jest dodanie technologii GPU Turbo, która poprawia wydajność przetwarzania grafiki. Dodaje ona również aplikację Game Suite, w której producent zaleca włączyć opcję Przyspieszenia gry, ponieważ poprawi to komfort grania i dostarczy jeszcze lepszych wrażeń podczas rozgrywki.

Przy okazji Huawei udostępnił także nowsze, lipcowe poprawki zabezpieczeń Androida dla modelu P20 Pro. Najnowsza wersja oprogramowania nosi oznaczenie CLT-L29 8.1.0.152(C432).

Honor wychwalał wniebogłosy technologię GPU Turbo, więc jeśli już zainstalowaliście na swoich Huawei P20 Pro powyższą aktualizację, dajcie znać, czy różnica jest zauważalna, ponieważ jestem ogromnie ciekawy, czy zapewnienia faktycznie przekładają się na rzeczywistość w tak dużym stopniu, w jakim deklaruje to producent.

Nie zapominajcie też, że Huawei P20 Pro można wygrać w naszym fotograficznym konkursie!

https://www.tabletowo.pl/2018/08/14/szukasz-fotograficznego-smartfona-dobrze-trafiles-mamy-konkurs-a-w-nim-do-wygrania-dwa-egzemplarze-huawei-p20-pro/

Dzięki Tomasz za info i screeny!