Huawei P20 Pro dostaje aktualizację z poprawkami z października

Huawei nie cieszy się dobrą sławą, jeśli pod uwagę weźmiemy politykę aktualizowania flagowych smartfonów (co ciekawe, inaczej jest w przypadku modeli z niższej półki). Niezadowolenie klientów widać chociażby na Twitterze, gdzie temat wraca jak bumerang. Z tym większą radością spieszę was poinformować, że Huawei P20 Pro dostał dziś poprawki bezpieczeństwa z października.

Odnoszę wrażenie, że Huawei przeczytał moją recenzję Mate 20 Pro z dużą uwagą, bo między innymi właśnie tam narzekam na wsparcie dla flagowca z serii P. Do dzisiaj P20 Pro miał poprawki bezpieczeństwa z… lipca. I teraz powiem dość przewrotnie: jasne, poprawki z października cieszą, ale… jakieś osiem dni temu (jak dobrze liczę ;)) zaczął się kolejny miesiąc, czyli listopad.

O dostępności aktualizacji poinformowała między innymi Ania, którą możecie kojarzyć jako byłą autorkę z Tabletowo (pozdrawiamy!).

https://twitter.com/kuleczka1983/status/1060426806094913537?s=19

Przy okazji poprawek bezpieczeństwa na dużo bardziej aktualne niż poprzednie, warto jeszcze przypomnieć, że już 10 listopada (albo dopiero, zależy jak na to spojrzeć) ruszy aktualizacja P20 Pro (i kilku innych modeli Huawei) do Androida 9.0 Pie. Oczywiście wydawana będzie stopniowo, więc nie będę zdziwiona, jeśli w tym terminie aktualizacja pojawi się wyłącznie w rodzinnym kraju, po czym dopiero za jakiś czas trafi do Polski. Kiedy to się stanie lub gdy będziemy mieć odpowiednie informacje związane z datą udostępnienia Pie, damy znać.

Mnie natomiast ciekawi jak będzie wyglądała kwestia wsparcia dla Huawei Mate 20 Pro – jak myślicie, kiedy model ten otrzyma listopadowe poprawki?