Huawei P20 Lite też będzie miał ekran z „uszami” jak iPhone X | Tabletowo.pl

Huawei P20 Lite też będzie miał ekran z „uszami” jak iPhone X

Dołącz do dyskusji 0

Chociaż Huawei starał się oferować w smartfonach z serii Px Lite jak najwięcej najnowszych rozwiązań, to mimo wszystko cały czas wiele je różniło od flagowych pierwowzorów. W 2018 roku ten dystans może się jednak znacznie zmniejszyć, ponieważ nawet P20 Lite zostanie wyposażony w ekran z wycięciem w górnej części, jak w iPhonie X.

Tym samym tegoroczny, flagowy średniak Huawei (pamiętajmy, że to właśnie ta seria w głównej mierze odpowiada za sukces marki) może być pierwszym, powszechnie dostępnym smartfonem ze średniej półki z takim ekranem. Nic bowiem nie wskazuje na to, aby któryś z konkurentów miał zamiar zastosować taki panel w innym niż high-endowym urządzeniu.

Obecność wyświetlacza z „uszami” jak w iPhonie X potwierdza FCC, czyli amerykańska Federalna Komisja Łączności, która certyfikuje nowości przed wprowadzeniem ich na rynek. Ten konkretny model nosi akurat oznaczenie kodowe ANE-LX1, ale wewnętrznie nazywany jest również Anne (pozostałe smartfony z serii P mają z kolei imiona Emily i Charlotte).

Huawei P20 Lite (fot. FCC)

FCC przy okazji zdradza również, że Huawei P20 Lite pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo, a energię do działania dostarcza mu (najpewniej niewymienny) akumulator o pojemności 2900 mAh ze wsparciem dla technologii (naprawdę) szybkiego ładowania 18 W. Łączność w smartfonie zapewnia z kolei m.in. Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz. Jest też Dual SIM, aczkolwiek standardowo hybrydowy (2x SIM lub SIM+microSD). Całość ma wymiary 148×70 mm. Z powyższych grafik można również wywnioskować, że pojawi się także podwójny aparat główny (potrójnego nie ma się co tutaj spodziewać).

Polecamy również:

Huawei P11 będzie miał wycięcie w ekranie jak iPhone X

Źródło: FCC przez @rquandtGizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona