Huawei P20 Lite 2019 będzie miał cztery aparaty i otwór w ekranie zamiast notcha

Smartfony z serii Lite od Huawei mają się całkiem dobrze. W ubiegłym roku sporą popularność zyskał model P20 Lite, a nie tak dawno opublikowaliśmy recenzję P30 Lite. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia P20 Lite w edycji z roku 2019. Co się zmieni?

Już nawet w kwestii wyglądu nowy smartfon Huawei czeka kilka istotnych modyfikacji. Grafiki P20 Lite 2019 zdradzają nam, że w ekranie, zamiast notcha, znajdziemy otwór na przedni aparat. Dużo też można wynieść z przyjrzenia się tylnej części obudowy. Znajdziemy tam cztery oczka aparatu, ułożone w dość nietypowy sposób. Ostatni obiektyw powędrował poza wyspową osłonę całego zestawu, a jego miejsce zajęła tam dioda doświetlająca LED. Znanych jest tylko parę szczegółów dotyczących tych aparatów – wiadomo tylko, że jeden będzie mieć matrycę 24 Mpix z przysłoną f/1.8. Inne detale odnośnie możliwości fotograficznych są nieznane. Obok aparatów można dostrzec klasyczny czytnik linii papilarnych, a całość ma okalać plastikowa ramka.

Reklama

Z tego, co przekazują różne źródła, ekran LCD w P20 Lite 2019 będzie miał przekątną 5,84 cala i wyświetli obraz w Full HD+. W środku znajdziemy konfigurację procesora Kirin 710 (2.2 GHz) z 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Oczekuje się, że Huawei P20 Lite 2019 będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, niebieskim i czerwonym, z obudowami załamującymi światło w kształcie litery „S” na pleckach. Cena ma wahać się między 280 do 330 euro, w zależności od wersji pamięci. Ponieważ data widoczna na ekranach smartfonów z grafik to 21 czerwca, to można domniemywać, że premiera tego modelu odbędzie się w przyszłym miesiącu.

źródło: WinFuture przez fonearena