Huawei P10 Lite zaprezentowany - na razie za zamkniętymi drzwiami 21
Huawei P10 Lite

Huawei P10 Lite zaprezentowany – na razie za zamkniętymi drzwiami

Oto Huawei P10 Lite – nowy smartfon z mocnej średniej półki od Huawei. Jak zapewne Wam wiadomo, modele P10 i P10 Plus zostały zaprezentowane podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Niedługo po tym, jak P10 Lite pojawił się w ofercie przedsprzedażowej jednego ze sklepów w Holandii, Huawei ogłasza jego premierę na konferencji prasowej.

Co ciekawe, prezentacja nie była szeroko ogłaszaną imprezą, więc premiera P10 Lite jest dość zaskakująca, a sam producent nie podał do mediów żadnej oficjalnej wiadomości. Wiemy o niej ze zdjęć zamieszczonych w sieci, wykonanych przez jednego z obecnych na konferencji.

Huawei P10 Lite zaprezentowany - na razie za zamkniętymi drzwiami 22

Huawei P10 Lite to smartfon z metalową obudową typu unibody, a wszystkie fizyczne przyciski powędrowały na prawą krawędź urządzenia. Na dolnej krawędzi znajdziemy USB typu C (choć tutaj nie byłbym pewny – być może to zwykłe microUSB), a zaraz obok portu znajdują się maskownice głośnika i mikrofonu. Na pleckach urządzenia znajduje się 12-megapikselowy aparat BSI z diodą LED oraz czytnik linii papilarnych.

Przód P10 Lite to głównie ekran: 5,2-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1080). Nad taflą szkła chroniącego wyświetlacz jest też aparat przedni 8 Mpix. W środku pracuje 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Kirin 655 (4 x ARM Cortex-A53 2,1 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,7 GHz) i 4 GB RAM, które współpracują z 32 GB pamięci wewnętrznej. Całe urządzenie zasilane jest dzięki niewymiennej baterii 3000 mAh. Oprogramowanie obejmuje Androida 7.0 Nougat z nakładką Emotion UI w wersji 5.1.

Można wybierać spośród trzech wersji kolorystycznych: białej, czarnej i złotej.

Cena nie została podana, jednak będzie zapewne oscylować wokół 349 euro, podanych przez wspomniany na wstępie holenderski sklep z elektroniką.

Huawei P10 Lite zaprezentowany - na razie za zamkniętymi drzwiami 26
Huawei P10 Lite

W sumie, można subiektywnie stwierdzić, że smartfon jest całkiem ładny, ma typową średniopółkową specyfikację i akceptowalną cenę. Co sądzicie o nowym Huawei P10 Lite? Ma szanse stać się równie popularny, jak jego poprzednicy?

 

źródło: AndroidHeadlines