Huawei P10

Tyle podobno mają kosztować Huawei P10, Huawei P10 Plus i Huawei P10 Lite. Miła niespodzianka?

Ostatnie doniesienia na temat prawdopodobnej ceny Huawei P10 nie nastroiły nas zbyt optymistycznie. Na szczęście własnie pojawiły się nowe, tym razem bardziej „łaskawe” dla naszych portfeli. Okazuje się bowiem, że tegoroczny flagowiec i jego wersja „Plus” oraz „Lite” mogą kosztować mniej więcej tyle samo, co bezpośredni poprzednicy.

Według informacji, które przekazał nam znany i poważany leakster, Roland Quandt, wynika, że Huawei w tym roku nie zrobi nam niemiłej niespodzianki w postaci kolejnej podwyżki cen. Huawei P10 z 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej w standardzie ma kosztować ~550 euro (~2400 złotych), a Huawei P10 Plus z 6GB RAM i 128GB przestrzenią na pliki użytkownika ~730 euro (~3200 złotych).

Za Huawei P10 Lite trzeba będzie natomiast podobno zapłacić ~260 euro, czyli równowartość około ~1150 złotych. I tutaj mamy największą niespodziankę, ponieważ bezpośredni poprzednik, czyli Huawei P9 Lite, kosztował na początku 1299 złotych. Różnica (150 złotych) jest więc dość spora, ale może Huawei zrobi nam miły prezent i wyceni swoją nowość podobnie jak Huawei P8 Lite (na zakup którego w pierwszym okresie klienci musieli przeznaczyć 1099 złotych).

Zarówno Huawei P10, jak i P10 Plus mają być dostępne na rynku w czarnej, złotej, srebrnej i niebieskiej wersji kolorystycznej. Co ciekawe, z Chin dotarły do nas grafiki tegorocznego flagowca również w zielonej i fioletowej obudowie (widoczne powyżej), jednak najprawdopodobniej jest to fejk.

Huawei P10 Lite ma z kolei trafić na rynek w wariancie czarnym, białym, złotym oraz Rose Gold. Warto też zauważyć, że smartfon w standardzie oferować ma 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej (w przypadku Huawei P9 Lite taka wersja była zarezerwowana dla wybranych rynków – polskiego niestety nie).

Źródło: @rquandt, Weibo przez The Android Soul