fot. Tabletowo.pl

Huawei zaprasza właścicieli modeli P10 i P10 Plus do przetestowania Androida Oreo i EMUI 8

Właściciele wielu modeli marki Huawei z niecierpliwością oczekują aktualizacji do Androida Oreo. Na szczęście producent nie leniuchuje, tylko w pocie czoła nad nią pracuje i gdzieniegdzie już nawet ją udostępnił. Niestety, nie w Polsce. Mieszkający w kraju nad Wisłą użytkownicy modeli P10 i P10 Plus mogą jednak przedpremierowo przetestować nową wersję oprogramowania – wystarczy, że zapiszą się do programu beta testów.

Przed przystąpieniem do programu beta testów, trzeba najpierw sprawdzić wersję softu, pod kontrolą którego pracuje smartfon (można to zrobić w Informacjach o urządzeniuUstawieniach). Testy są dostępne dla modeli z softem: VKY-L09C432B180, VKY-L29C432B180, VTR-L09C432B180 i VTR-L29C432B180. Jeżeli Wasz sprzęt pokazuje inną konfigurację, niestety nie możecie przedpremierowo przetestować Androida Oreo i EMUI 8.0.

Jeśli natomiast się łapiecie, to musicie pobrać aplikację Beta z >oficjalnej strony Huawei<, a następnie ją uruchomić, zaakceptować regulamin i zalogować się za pomocą Huawei ID – jest to wymagane, inaczej nie będziecie mogli przetestować nowego oprogramowania na swoich smartfonach. Później trzeba jeszcze wybrać „Osobiste”, później „Dołącz do projektu” i na liście „Dostępne projekty” dotknąć beta testy Androida Oreo i EMUI 8.

fot. Huawei

Beta testy nowej wersji oprogramowania na Huawei P10 i P10 Plus potrwają od 12 stycznia do 26 stycznia 2018 roku. Po ich zakończeniu można wysłać producentowi uwagi, odnośnie działania systemu i ewentualnie pomysły, jak mógłby je wyeliminować/naprawić. Warto też wiedzieć, że w każdym momencie da się zrezygnować z uczestnictwa – jest to możliwe z poziomu aplikacji Beta.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P10 i P10 Plus (pod linkiem znajdziecie ich porównanie)

Źródło: Huawei