Huawei, Oppo i Vivo trochę się przeliczyli – w Q4 2017 sprzedadzą mniej smartfonów niż pierwotnie zakładali | Tabletowo.pl

Huawei, Oppo i Vivo trochę się przeliczyli – w Q4 2017 sprzedadzą mniej smartfonów niż pierwotnie zakładali

Dołącz do dyskusji 0

Miało być tak pięknie, do rąk klientów miało trafić tak dużo smartfonów, bo przecież czwarty kwartał to najlepszy okres dla większości producentów. Huawei, Oppo i Vivo jednak trochę się przeliczyli i dlatego ostatnio nieco zrewidowali swoje prognozy sprzedażowe na ostatnie trzy miesiące 2017 roku.

W trakcie czwartego kwartału każdego roku klienci mają mnóstwo „idealnych okazji” do wydania swoich pieniędzy. Z najbardziej rozpowszechnionych jest Chiński Dzień Singla 11.11, Czarny PiątekCyber Monday oraz tzw. gorączka przedświątecznych zakupów i poświąteczne wyprzedaże. Nic, tylko kupować. Szczególnie, że podczas ww. akcji nieraz da się znaleźć naprawdę złote oferty, z których aż żal nie skorzystać.

Wygląda jednak na to, że Huawei, Oppo i Vivo nieco zbyt optymistycznie ustalili spodziewaną sprzedaż smartfonów w tym okresie. Jak bowiem donoszą informatorzy z łańcuchów dostaw, cała ww. trójka zdecydowała się zmniejszyć liczbę zamówionych u kontrahentów urządzeń o 10%. To naprawdę dużo, ponieważ mowa tu w sumie o co najmniej kilku milionach sztuk. W trzecim kwartale Huawei sprzedał bowiem 39,1 milionów inteligentnych telefonów, natomiast Oppo 31,4 miliona. Końcówka roku powinna być jeszcze lepsza, więc cięcia wydają się spore.

Z drugiej strony, nie biłbym od razu na alarm, ponieważ nie wiadomo, o jakich konkretnie liczbach tu mowa. Końcowe wyniki wszystkich ww. firm mogą i tak mimo wszystko być świetne. W końcu to jedni z największych producentów smartfonów na świecie, którzy sprzedają dziesiątki lub nawet setki milionów urządzeń każdego roku.

Polecamy również:

Ta decyzja może przeważyć o tym, że Huawei zajmie miejsce Apple i będzie zaraz za Samsungiem

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P9 Lite Mini (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: DigiTimes

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona