Huawei Nova 2 zadebiutuje 26 maja | Tabletowo.pl

Huawei Nova 2 zadebiutuje 26 maja

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać Nova 2, a teraz okazuje się, że premierę tego modelu zaplanowano na 26 maja. Należy się jednak spodziewać, że razem z nim zadebiutuje również nieco większa Nova 2 Plus.

Choć do oficjalnej premiery smartfonów pozostało niewiele ponad dwa tygodnie, to nadal nie przeszły one certyfikacji TENAA. Chińska agencja na razie jedynie zarejestrowała pojawienie się modelu Nova 2, ale nie opublikowała jeszcze specyfikacji technicznej (a jedynie zdjęcia). Z kolei o Nova 2 Plus nie słychać póki co dosłownie nic.

Oczywiście możemy spróbować pokusić się o jakieś przypuszczenia, dotyczące parametrów nadchodzących smartfonów. Bardzo prawdopodobne, że urządzenia zostaną wyposażone w wyświetlacze o podobnej rozdzielczości (Full HD, czyli 1080×1920 pikseli), ale niewykluczone, że przekątna ekranu w modelu Nova 2 „urośnie” z 5″ do 5,2″. W Nova 2 Plus panel powinien pozostać taki sam, tj. 5,5″.

Sercem smartfonów najpewniej będzie ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 14 nm LPP) procesor Qualcomm Snapdragon 626 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 506 (versus tyleż samo rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz, też z Adreno 506). Nie spodziewałbym się tutaj Snapdragona 630, ponieważ Amerykanie zapowiedzieli jego dostępność dopiero na 3 kwartał 2017 roku. A Snapdragon 660 to już za wysoka półka na te modele.

Użytkownicy powinni dostać do dyspozycji również 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej (versus 3GB RAM i 32GB przestrzeni na pliki). Pewne natomiast jest, że przynajmniej Nova 2 dostanie podwójny aparat główny i osobiście mam nadzieję na jeden sensor RGB i jeden monochromatyczny (a nie drugi, zbierający tylko informacje o głębi). Nie ma także wątpliwości, że smartfony pracować będą pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.1.

Zapowiedź premiery Huawei Nova 2

Źródło: Mobilissimo, Weibo przez Android Autohirty

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona