Nexus 6P miewa problemy z zasilaniem po aktualizacji do Androida Nougat | Tabletowo.pl

Nexus 6P miewa problemy z zasilaniem po aktualizacji do Androida Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Niektórzy użytkownicy Nexusa 6P mają problemy z baterią po aktualizacji do Androida Nougat. Wygląda na to, że jakiś błąd w systemie powoduje nagłe wyłączanie się urządzenia.

Okazuje się, że wraz z aktualizacją, część posiadaczy tego modelu miewa dziwne problemy z nagłym wyłączaniem się urządzenia. Nexus 6P potrafi się bowiem wyłączyć nawet wtedy, gdy bateria wskazuje około 50% naładowania. Użytkownicy starają się radzić sobie z tym utrapieniem na wszelkie możliwe sposoby. Między innymi pojawiały się takie informacje, że próbowano zrobić tzw. downgrade systemu. Okazuje się jednak, że powrót do Pianki wcale nie rozwiązuje tego problemu. Po zainstalowaniu Androida Marshmallow smartfon nadal się wyłącza i na tę chwilę, nie istnieje żadne rozwiązanie tego kłopotu.

Huawei Nexus 6P miewa problemy z baterią po aktualizacji do Androida Nougat

Mało tego, nie pomaga także przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych – po takim zabiegu usterka wciąż występuje. Pomaga jedynie podpięcie smartfona do ładowarki. Huawei odcina się od tej sprawy i tłumaczy, że wina leży po stronie Google i niedopracowanego oprogramowania i że to właśnie gigant z Mountain View musi ten problem rozwiązać, wypuszczając stosowną aktualizację.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że Google dosyć szybko wypuści firmware, który naprawi istniejącą usterkę. Na obecną chwilę, korzystanie z urządzenia może być nieco problematyczne. Trzeba jednak nadmienić, że nie dotyczy to wszystkich smartfonów Huawei, które zostały zaktualizowane do Nougata, a jedynie niektórych egzemplarzy.

Źródło: Phandroid oraz PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona