Huawei może prześcignąć Apple w dostawach smartfonów | Tabletowo.pl

Huawei może prześcignąć Apple w dostawach smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Po latach dość jasnego podziału na głównych graczy, wreszcie coś drgnęło. Zaczynają się spore zmiany na rynku smartfonów, a dotychczasowy lider, firma Apple, może już niebawem zostać prześcignięta przez konkurencję.

Apple dotychczas był drugim na świecie dostawcą smartfonów. W ostatnim czasie firma notuje jednak stałe spadki w porównaniu z konkurentami. Niekwestionowanym liderem jest Samsung, jednak ten poprawia swoją pozycję, a nie traci. Najnowsze statystyki sugerują, że niebawem Apple może mieć poważne problemy, jeżeli zależy mu na pozostaniu w czołówce światowych dostawców smartfonów.

Firmie z Cupertino po piętach depcze bowiem Huawei. W drugim kwartale 2015 roku Aple dostarczył 47,5 mln smartfonów, Huawei zaś – 29,6 mln. Ostatni kwartał był dla Apple niekorzystny. Firma zanotowała spadek do 40,4 mln urządzeń. W tym samym czasie Huawei uzyskał wzrost dostaw – 32,1 mln smartfonów. Wystarczy kilka kwartałów i Huawei może wspiąć się na drugiego w kolejce dostawcę, detronizując Apple.

Huawei notuje 8,4% wzrost w skali roku, podczas gdy Apple – spadek o 15%. Chiński producent tak dobrą pozycję zawdzięcza sprzedaży w Azji, zwłaszcza w rodzimym kraju. A także ostatnio – zainteresowaniu produktami w Europie. Apple natomiast ma wyraźne problemy z wejściem na nowe rynki, na dotychczasowych zaś jest wypierany przez konkurencję.

Na koniec warto rzucić okiem na czwartą i piątą pozycję w zestawieniu. Oppo notuje gigantyczny wzrost i może być w niedługim czasie czarnym koniem tych wyścigów. Firma zanotowała 136,6% wzrost w skali roku. W drugim kwartale 2015 liczba dostaw smartfonów Oppo wynosiła 9,6 mln, w tegorocznym – 22,6 mln. Podobne wzrosty notuje Vivo. Wkrótce może dojść do sporych przetasowań, jeżeli idzie o głównych dostawców sprzętu mobilnego na świecie.

Źródło: SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona