Na MWC poznamy kolejny tablet od Huawei: MediaPad T2 10.0 Pro – zdjęcie prasowe i wstępna specyfikacja

I kolejny przeciek przed MWC… Zaczyna się to robić coraz mniej fajne – zwłaszcza dla wszystkich, którzy oczekują – podczas samej imprezy – całego mnóstwa nowych premier. Tymczasem w Barcelonie efektu zaskoczenia raczej nie będzie… Tym razem dowiadujemy się, że w niedzielę Huawei ma zaprezentować nowy tablet – MediaPad T2 10.1 Pro.

Evan Blass, znany na Twitterze jako @evleaks, opublikował zdjęcie prasowe przedstawiające to urządzenie – widzicie je u góry. Żeby tego było mało, zdradził sporo informacji na temat jego parametrów technicznych.

Dzięki temu wiemy już, że Huawei MediaPad T2 10.1 Pro będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2GB RAM oraz akumulator o pojemności 6660 mAh. Do tego 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy dzięki microSD, WiFi, Bluetooth oraz, co istotne, LTE. Tablet będzie miał 8,5 mm grubości.

Na ten moment dziwią mnie dwie rzeczy. Pierwszą jest procesor, którym ma tu być Snapdragon 615 od Qualcomma zamiast autorskiego Kirina oraz system operacyjny – 5.1 Lollipop, w momencie, gdy na rynku dostępny jest 6.0 Marshmallow… Huawei, nie tędy droga!

Huawei MediaPad T2 10.1 Pro zadebiutuje już w niedzielę. Konferencja rozpocznie się o godz. 14.

źródło: pocketnow, evleaks