Huawei chciał zaskoczyć nas tabletem MediaPad M5 10 Pro. Nie uda się - już wiemy, jak wygląda - Tabletowo.pl

Huawei chciał zaskoczyć nas tabletem MediaPad M5 10 Pro. Nie uda się – już wiemy, jak wygląda

Ostatnie dni przed targami Mobile World Congress to zwykle jeden z najbardziej pracowitych okresów roku zarówno dla planujących konferencje wystawców, jak i osób dostarczających przecieki przed oficjalnymi pokazami nowych urządzeń. W ten sposób dowiadujemy się na przykład o tym, że Huawei zamierza zaprezentować nowy dziesięciocalowy tablet – MediaPad M5 10 Pro.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Huawei planuje zaprezentować na targach MWC w Barcelonie trzy tablety z linii MediaPad, w tym 8-calowy oraz 10-calowy model M5. Obraz większego z nich wyciekł dzięki niemieckiej stronie WinFuture.de, która opublikowała cztery zdjęcia urządzenia. Pierwsze, znajdujące się na grafice tytułowej, ukazuje tablet podłączony do klawiatury.

Tabletowo.pl Huawei chciał zaskoczyć nas tabletem MediaPad M5 10 Pro. Nie uda się - już wiemy, jak wygląda Huawei Hybrydy Plotki / Przecieki Tablety

Nieznana jest specyfikacja 10-calowego MediaPada M5, ale mówi się o zastosowaniu wyświetlacza o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Trudno się spodziewać, żeby większy model dysponował gorszym ekranem niż jego mniejszy brat, którego specyfikację w szczątkowej formie również już poznaliśmy. MediaPad M5 10 Pro będzie podobno oferowany w wersji z 4 GB RAM oraz 32 GB i 64 GB pamięci wewnętrznej. Spore oko aparatu sugeruje trochę bardziej rozwinięte możliwości fotograficzne, niż to się zwykle przyjęło w tabletach.

Tabletowo.pl Huawei chciał zaskoczyć nas tabletem MediaPad M5 10 Pro. Nie uda się - już wiemy, jak wygląda Huawei Hybrydy Plotki / Przecieki Tablety

Zdjęcia sugerują również, że obudowa tabletu będzie wykonana z metalu, a czytnik linii papilarnych znajdzie się pod ekranem, gdybyśmy trzymali go pionowo. Niewykluczone, że w sprzęcie tym zabraknie portu słuchawkowego, tak jak w jego 8-calowej wersji.

MediaPad M5 10 w wersji „Pro” dostanie dodatkowo rysik M-Pen i obsługę LTE. Trudno mówić o cenach na tym etapie, ale mówi się, że ten najwyższy wariant będzie kosztował 520 euro.

Tabletowo.pl Huawei chciał zaskoczyć nas tabletem MediaPad M5 10 Pro. Nie uda się - już wiemy, jak wygląda Huawei Hybrydy Plotki / Przecieki Tablety

Huawei oczywiście nie potwierdziło żadnego z tych przecieków, i raczej tego nie zrobi, aż do premiery tabletów na targach MWC. Na informacje o tych nowościach poczekamy więc jeszcze kilka dni.

[AKTUALIZACJA]

Pojawiło się kilka dodatkowych szczegółów dotyczących MediaPada M5 10 Pro. W skrócie:

  • dostanie procesor HiSilicon Kirin 960 (znany z Huawei P10 i Mate 9),
  • aparat główny będzie miał aż 13 Mpix i autofocus (bez diody LED), zaś kamera przednia – 8 Mpix,
  • sporo obiecują głośniki Harman-Kardon,
  • aluminiowa obudowa powinna sprawiać dobre wrażenie,
  • urządzenie ma 7 mm grubości…
  • …i waży 499 gram,
  • bateria ma mieć prawie 29 Wh,
  • a całość będzie pracować na Androidzie 7.0 Nougat.

źródło: WinFuture.De przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona