Huawei chciał zaskoczyć nas tabletem MediaPad M5 10 Pro. Nie uda się – już wiemy, jak wygląda

Ostatnie dni przed targami Mobile World Congress to zwykle jeden z najbardziej pracowitych okresów roku zarówno dla planujących konferencje wystawców, jak i osób dostarczających przecieki przed oficjalnymi pokazami nowych urządzeń. W ten sposób dowiadujemy się na przykład o tym, że Huawei zamierza zaprezentować nowy dziesięciocalowy tablet – MediaPad M5 10 Pro.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Huawei planuje zaprezentować na targach MWC w Barcelonie trzy tablety z linii MediaPad, w tym 8-calowy oraz 10-calowy model M5. Obraz większego z nich wyciekł dzięki niemieckiej stronie WinFuture.de, która opublikowała cztery zdjęcia urządzenia. Pierwsze, znajdujące się na grafice tytułowej, ukazuje tablet podłączony do klawiatury.

Nieznana jest specyfikacja 10-calowego MediaPada M5, ale mówi się o zastosowaniu wyświetlacza o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Trudno się spodziewać, żeby większy model dysponował gorszym ekranem niż jego mniejszy brat, którego specyfikację w szczątkowej formie również już poznaliśmy. MediaPad M5 10 Pro będzie podobno oferowany w wersji z 4 GB RAM oraz 32 GB i 64 GB pamięci wewnętrznej. Spore oko aparatu sugeruje trochę bardziej rozwinięte możliwości fotograficzne, niż to się zwykle przyjęło w tabletach.

Zdjęcia sugerują również, że obudowa tabletu będzie wykonana z metalu, a czytnik linii papilarnych znajdzie się pod ekranem, gdybyśmy trzymali go pionowo. Niewykluczone, że w sprzęcie tym zabraknie portu słuchawkowego, tak jak w jego 8-calowej wersji.

MediaPad M5 10 w wersji „Pro” dostanie dodatkowo rysik M-Pen i obsługę LTE. Trudno mówić o cenach na tym etapie, ale mówi się, że ten najwyższy wariant będzie kosztował 520 euro.

Huawei oczywiście nie potwierdziło żadnego z tych przecieków, i raczej tego nie zrobi, aż do premiery tabletów na targach MWC. Na informacje o tych nowościach poczekamy więc jeszcze kilka dni.

[AKTUALIZACJA]

Pojawiło się kilka dodatkowych szczegółów dotyczących MediaPada M5 10 Pro. W skrócie:

  • dostanie procesor HiSilicon Kirin 960 (znany z Huawei P10 i Mate 9),
  • aparat główny będzie miał aż 13 Mpix i autofocus (bez diody LED), zaś kamera przednia – 8 Mpix,
  • sporo obiecują głośniki Harman-Kardon,
  • aluminiowa obudowa powinna sprawiać dobre wrażenie,
  • urządzenie ma 7 mm grubości…
  • …i waży 499 gram,
  • bateria ma mieć prawie 29 Wh,
  • a całość będzie pracować na Androidzie 7.0 Nougat.

źródło: WinFuture.De przez Slashgear