Huawei MediaPad M1 – drugi tablet na MWC 2014 | Tabletowo.pl

Huawei MediaPad M1 – drugi tablet na MWC 2014

Dołącz do dyskusji 0

huawei-mediapad-m1-mwc-2014

Huawei na konferencji podczas MWC 2014 zaprezentował dwa tablety. MediaPad M1 specyfikacją jest skromniejszy, ale większy gabarytami od opisywanego już X1. Szczerze mówiąc mogłoby się wydawać, że projektanci w Huawei poszli na łatwiznę i powielili wygląd obecnych już urządzeń konkurencji. Był już wielki iPhone 5, czyli MediaPad X1, a teraz jest MediaPad M1, który przypomina flagowca tajwańskiej firmy. 

Ekran IPS ma osiem cali i wyświetla obraz w rozdzielczości HD. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz i współpracuje on z 1 GB pamięci RAM. Wewnątrz zamontowano akumulator o pojemności 4800 mAh, który według producenta ma pozwolić na 8 h odtwarzania wideo. Aparat na tylnej ścianie tabletu ma 5 MP, a przedni 1 MP.

MediaPad M1będzie działał pod kontrolą Huawei Emotion UI 2.0. Owa nakładka pozwoli na szeroką personalizację wyglądu systemu, bo UI ma oferować aż 1000 różnych skórek.

huawei mediapad m1 1

Na froncie oprócz ekranu, zestawu czujników i aparatu swoje miejsce znalazły dwa głośniki. Ciekawe jak głośno i wyraźnie potrafią grać. Mam wrażenie, jakby Huawei chciał, by M1 był kojarzony z M7, czyli HTC One. Nie wiem za bardzo dlaczego.

MediaPad M1 waży 329 gram, a jego grubość to 7,9 mm. Tablet będzie dostępny w cenie 299 dolarów w pierwszym kwartale 2014 roku w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Chinach, Japonii, Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej.

Po konferencji Huawei widać jak bardzo firma postawiła na moduły łączności. MediaPad M1 również wspiera LTE. Producent chwali się, że 1-gigabajtowe wideo M1 może pobrać w minutę osiągając nawet 150 Mbps. Cóż, chciałbym to zobaczyć na własne oczy w naszych warunkach. Powszechnie wiadomo, że w Polsce LTE w pełnym tego słowa znaczeniu jeszcze nie za bardzo działa.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona