Huawei MediaPad 10 FHD z czterordzeniowym procesorem K3 i ekranem 1920 x 1200 pikseli nadchodzi (update: więcej informacji)

tablet huawei mediapad 10FHD

Huawei to firma, która rozpoczęła serię konferencji poszczególnych producentów podczas targów MWC 2012 w Barcelonie. Zaraz po przybyciu na miejsce wydarzenia (i wypiciu lampki procentowej cieczy ;)) dane nam było zapoznanie się z materiałami prasowymi, które ułożone były na wszystkich krzesłach. Niestety, żadna z trzech stron nie zawierała informacji o tablecie, którego premiery oczekiwaliśmy. Podobnie sama konferencja nie przyniosła nam premiery Huawei MediaPad 10 FHD. Jak się jednak okazało, po imprezie kilka redakcji miało okazję wziąć w swe ręce to urządzenie – nie jest to bowiem końcowy produkt (za TheVerge: „The device is still in its early stages (reps told us the model on display was hand-made for today’s event), but even now it’s already impressive”). Warto jednak przyjrzeć się temu, co sprzęt ten będzie nam miał do zaoferowania.

Huawei ma u mnie kolejnego dużego plusa. W ostatnim czasie firma ta wzięła się poważnie do roboty i widać tego efekty nie tylko na rynku smartfonów (zwłaszcza w zaprezentowanych dziś modelach z serii Ascend), ale także wśród tabletów, gdzie ma wielką konkurencję, a mimo to nie ustaje w próbach przebicia się do klientów. Model Huawei MediaPad 10 FHD niewątpliwie producentowi w tym pomoże, bowiem będzie to urządzenie z wysokiej półki – oby tylko nie cenowej ;).

Huawei MediaPad 10 FHD, mający 8,8 mm grubości i pracujący pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich, zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (wygląda fantastycznie i oferuje świetne kąty widzenia), aparat o rozdzielczości 8 Mpix oraz czterordzeniowy procesor K3.

Najnowszy tablet Huawei ma zadebiutować na rynku w drugim kwartale bieżącego roku. Cena urządzenia, niestety, nie została ujawniona.

UPDATE: zdjęcia

tablet huawei mediapad 10FHD

tablet huawei mediapad 10FHD

tablet huawei mediapad 10FHD

tablet huawei mediapad 10FHD

tablet huawei mediapad 10FHD

Wkrótce możecie się spodziewać także filmiku – w kolejce do wgrania na YouTube ;) Już jest:

UPDATE (28.02.2011, 20:45): informacja prasowa

HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował na Mobile World Congress 2012 pierwszy na świecie 10-calowy tablet z procesorem czterordzeniowym. HUAWEI MediaPad 10 FHD to superszybki multimedialny tablet, wyposażony w czterordzeniowy procesor HUAWEI 1.5GHz, system operacyjny Google Android 4.0 i 10-calowy ekran IPS HD o wysokiej rozdzielczości.

„Większość klientów wykorzystuje tablety do rozrywki, np. gier, multimediów, przeglądania stron www i czytania e-booków” – mówi Richard Yu, prezes HUAWEI Device. „Stworzyliśmy HUAWEI MediaPad 10 FHD, wyjątkowy tablet, który wyróżnia się pod względem szybkości, mocy, komfortu przeglądania sieci, jakości obrazu i dźwięku. Wszystkie cechy zamknęliśmy w kompaktowej i poręcznej obudowie.”

HUAWEI MediaPad 10 FHD to najszybszy obecnie tablet czterordzeniowy, którego sercem jest stworzony przez HUAWEI procesor K3 z zegarem 1.5GHz – najmniejszy czterordzeniowy procesor dostępny na rynku. Wydajny procesor, który wspiera także układ graficzny urządzenia, zapewnia szybką pracę i wysoką wydajność grafiki 3D, dzięki czemu tablet idealne nadaje się do oglądania filmów HD lub rozbudowanych gier z grafiką trójwymiarową. HUAWEI MediaPad 10 FHD ma także możliwość łączenia się z szybkimi sieciami bezprzewodowymi o prędkości do 84 Mbps (HSPA+ 21/42/84Mbps), obsługując jednocześnie szereg standardów sieciowych, m.in. LTE.

Z tabletem HUAWEI MediaPad 10 FHD przed użytkownikami otwiera się zupełnie nowy wymiar multimediów i doznań. Zastosowany w urządzeniu ekran dotykowy z matrycą IPS cechuje się najwyższą wśród obecnie dostępnych tabletów rozdzielczością HD 1920×1200 i pełną obsługą funkcją multi-touch. Gwarantuje to wyraźny, krystaliczny i pełen barw obraz, zapewniając użytkownikom najwyższej jakości wrażenia wizualne.

HUAWEI MediaPad 10 FHD korzysta z technologii Dolby Surround, świetnie sprawdzającej się podczas grania, oglądania filmów HD i słuchania muzyki. Tablet wyposażono w 8-megapikselową tylną kamerę z funkcją auto-focus i przedni aparat o rozdzielczości 1.3 megapikseli. Aby ułatwić nagrywanie i przechowywanie zdjęć i filmów, MediaPad 10 FHD wyposażony jest w 2GB pamięci RAM.

HUAWEI MediaPad 10 FHD jest odzwierciedleniem głównej myśli projektantów HUAWEI: łączy intuicyjność i łatwość użytkowania z elegancką stylistyką. Jednolita obudowa urządzenia wykonana jest z najmodniejszych obecnie stopów aluminium, dzięki czemu tablet ma efektowny, minimalistyczny i jasny wygląd. Urządzenie ma 8.8mm grubości i waży zaledwie 598g.

HUAWEI MediaPad 10 FHD to przedstawiciel czwartej generacji tabletów HUAWEI, po modelach IDEOS S7, IDEOS S7 Slim oraz MediaPad. Premiera HUAWEI MediaPad 10 FHD na świecie planowana jest w drugim kwartale 2012 roku.

źródło