Huawei MediaPad 10 FHD w czerwcu, 3 miliony tabletów w 2012?

Ben Wood, analityk pracujący w firmie CSS Insight, opublikował dziś na Twitterze wpis, w którym zdradził, że w czerwcu na rynku pojawi się tablet Huawei MediaPad 10 HD.

Urządzenie to po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, jego specyfikacja obejmuje czterordzeniowy procesor K3 i 10,1-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Dzięki wpisowi Bena Wooda wiemy, że MediaPad 10 FHD zadebiutuje na rynku pod koniec czerwca, czyli już za dwa miesiące.

Analityk CSS Insight w maksymalnie 140 znakach wpisu na Twitterze zdołał zmieścić dużo więcej informacji. Wood stwierdził, że Huawei pracuje nad nowymi 7-calowymi tabletami, a w 2012 roku planuje sprzedaż 3 miliony tych urządzeń. W porównaniu do „około 1 miliona” tabletów Huawei, które trafiły do klientów w 2011, wyraźnie widać, że jest to owoc zmiany strategii chińskiego koncernu na bardziej zdecydowaną i agresywną. Nie wątpimy, że duży wpływ na sukces firmy będzie miało pojawienie się zapowiadanego tabletu z Windows 8, którego zarówno specyfikacja, jak i cena mają być atrakcyjne.

Pożyjemy, zobaczymy. Osobiście markę Huawei lubię i z dnia na dzień nabieram do niej coraz większej sympatii. Usilnie stara się dorównać (choć ma ambicje, by ich pokonać) gigantom rynku, w czego wyniku do sklepów trafiają lepsze urządzenia.

via Twitter