Huawei MediaPad 10 FHD ostatecznie bez 3G?

Huawei MediaPad 10 FHD

Jak donoszą niemieckie portale, długo oczekiwane, najnowsze dziecko Huawei – MediaPad FHD 10 – w Niemczech i prawdopodobnie w innych krajach, sprzedawany będzie bez modułu LTE, ani 3G. Sytuacja jest całkowicie niezrozumiała i można ją niejako traktować jako porażkę Huawei, ponieważ na wszystkich targach w tym roku była zapowiadana wersja z dodatkowym modułem. Mało tego, tablet początkowo w specyfikacjach pojawiał się z 2GB RAM, jednak tuż przed premierą został odchudzony do 1GB RAM.

Dziennikarze i blogerzy naszego sąsiada zadali niemieckiemu oddziałowi Huawei pytanie w związku z nagłą kolejną kastracją modelu tuż przed jego sprzedażą. Odpowiedź była niebywale zaskakująca. Uznali, że MediaPad 10 FHD nie jest tak mobilny jak 7-calowy (MediaPad 7 Lite od razu trafia do sprzedaży z modułem 3G) i jest głównie przystosowany do pracy w domu, z przyjaciółmi, gdzie w pełni nadaje się do połączeń z WiFi. Specyfikacja i cena tabletu (429 euro) naprawdę zachęca do zakupu, jednak brak tego modułu pozostawia lekki niedosyt.

Swoistą ciekawostką jest że szwajcarski sklep digitec.ch oraz amerykański 4gsource.net posiada taki tablet z modułem 3G/LTE w ofercie. Pytanie tylko czy jest to błąd spowodowany brakiem aktualizacji oferty czy może poza granicami Niemiec będzie dostępna wersja z modułem? Pewności nabierzemy w październiku, gdy tablet wreszcie trafi do sprzedaży w pierwszych krajach poza Chinami, gdzie sprzęt ten można już zamawiać (via).

Parametry techniczne Huawei MediaPad 10 FHD znajdziecie w tym wpisie. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w Polsce w listopadzie.

Newsa podesłał nam Czytelnik Tabletowo.pl, Marciza. Dzięki!

źródło, źródło, źródło, źródło