Huawei zaprezentuje na MWC 2016 hybrydę ze stylusem, Matebook

Huawei Matebook ze stylusem zadebiutuje na MWC 2016?

Dołącz do dyskusji 0

Tegoroczne targi MWC 2016 w Barcelonie nie zapowiadają się na wyjątkowo przełomowe, ale niewątpliwie czeka nas wiele ciekawych nowości, a pośród nich na pewno warto wspomnieć o szykowanych przez Huawei urządzeniach. Główną gwiazdą konferencji chińskiego producenta może niekonieczne będzie flagowy P9, a hybryda z Windowsem. Wszystko wskazuje już oficjalnie na to, że trzecia firma pod względem liczby sprzedanych smartfonów zaprezentuje model 2w1 z ostatnią odsłoną „okienek”, który będzie celował w segment premium.

Grafikę udostępnił CEO Huawei, więc raczej trudno o lepsze potwierdzenie istnienia takiego urządzenia. Ostatnie miesiące doskonale pokazały, że ludzie coraz chętniej decydują się na hybrydy, tym samym rezygnując z kupna tabletu. Matebook, co jest najbardziej prawdopodobną nazwą, idealnie trafiłby w najnowsze trendy na rynku.

Ostatnie informacje wskazują na zastosowanie 12,9-calowego ekranu, zapewne o rozdzielczości zbliżonej do 2K, czyli obecnie standardu wśród hybryd z wyższej półki. Całość ma być zarządzana przez Windowsa 10. Ważnym dodatkiem ma być stylus, będąc bohaterem udostępnionej przez Chińczyków grafiki. Jestem ciekaw, jak w praktyce będzie sprawdzał się ich rysik, szczególnie pod względem dokładności przy pisaniu czy rysowaniu na tablecie. Pod znakiem zapytania pozostaje zastosowanie dual boot – z pewnością możliwość korzystania z Androida z EMUI byłaby ciekawa, ale pytanie, ilu użytkowników naprawdę korzystałoby z tego rozwiązania.

Pewne jest, że zastosowany procesor będzie pochodził od Intela. Patrząc na konkurencyjne propozycje można śmiało napisać, że Huawei postawi na rodzinę układów Core M, które charakteryzują się niskim zużyciem energii, oferując przy tym zadowalającą wydajność. Do kompletu zostaną dodane 4 lub 8GB RAM. Matebook ma celować w Samsunga Galaxy TabPro S, jak i Microsoft Surface 3 oraz Surface Pro 4, więc musi się wyróżniać odpowiednimi podzespołami.

Poniżej zobaczycie render sprzed miesiąca.

Tabletowo.pl Huawei Matebook ze stylusem zadebiutuje na MWC 2016? Huawei Hybrydy Windows Zapowiedzi

Huawei Matebook zapowiada się świetnie, ale należy mieć na uwadze, że hybryda ta najprawdopodobniej skierowana będzie głównie do klientów biznesowych. Z tego względu spodziewam się ceny na poziomie ok. 3500-4000 złotych lub nawet więcej – obym się mylił. Wszystkiego dowiemy się już wkrótce, dokładniej 21 lutego o godz. 14.

Czekacie na hybrydę od Huawei?

źródło: Yu Chengdong (Weibo) przez Gizmochina, GSM Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona