Huawei MateBook 13 w nowej wersji z mocniejszą kartą graficzną od Nvidii

Huawei MateBook 13 potrafi zwrócić na siebie uwagę całkiem przyjemnym designem i kompaktowymi rozmiarami. Pewnym brakiem był dotąd niewystarczający zapas mocy w czasie, gdy chcieliśmy odpalić jakąś grę. Wraz z wprowadzeniem nowej wersji laptopa się to zmieni.

Reklama

Lepsza, nowsza grafika

Huawei MateBook 13 zyskał nowe, wydajniejsze podzespoły. Do 8 GB RAM i dysku SSD o pojemności 512 GB teraz będziemy mogli doliczyć kartę graficzną Nvidia GeForce MX250 z 8 GB pamięci.

Konfiguracja aktualnej edycji wymienia zintegrowana grafikę Intel UHD Graphics 620 lub GeForce’a MX150. Przy takim zapleczu sprzętowym bez problemu można było odpalić umiarkowanie wymagającą grę sprzed 7-8 lat, ale zabawa z bardziej aktualnymi tytułami w sensownej rozdzielczości możliwa raczej nie jest. Zmiana układu graficznego na nowszy powinna dać kopa małemu MateBookowi, ale tylko w sytuacji, gdy mówimy o różnicy między zintegrowanym chipem Intela a GeForcem MX250. Przeskoku z GeForce’a MX150 nie będzie dało się odczuć.

Reklama

MateBook 13 to laptop przede wszystkim do pracy

Bez względu na to, jak bardzo na wydajność MateBooka wpłynie zmiana karty graficznej, trzeba pamiętać, że jest to laptop przeznaczony do wygodnej pracy, a nie gamingu. Niewielki ekran, lekka i wytrzymała obudowa, ciche wentylatory oraz bateria 42 Wh wskazują bezpośrednio na biznesowy rodowód tego urządzenia.

Rekomendowana cena detaliczna Huawei MateBook 13 wynosi 4 299 zł. Będzie on dostępny w sieciach sklepów Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik i Neonet, a także w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w oficjalnym sklepie internetowym Huawei – huawei.plSprzedaż rozpocznie się 16 grudnia.

Sprawdź recenzję:

źródło: materiały prasowe

 

 

Reklama