Huawei Mate 9 może być małą rewolucją | Tabletowo.pl

Huawei Mate 9 może być małą rewolucją

Dołącz do dyskusji 0

Mate 9 na pewno nie zobaczymy na targach IFA 2016 w Berlinie, jednak nie zatrzymuje to fali przecieków na temat tego modelu. Powoli dowiadujemy się o nim coraz więcej, a tym razem poznaliśmy jego prawdopodobny wygląd. Huawei szykuje małą rewolucję.

Mate 9, widoczny na poniższych zdjęciach, dość znacznie różni się od swojego poprzednika. Mamy tutaj przede wszystkim podwójny obiektyw aparatu. Bardzo możliwe, że i w tym przypadku pomagała Leica – takie posunięcie przynajmniej sugerował kiedyś Huawei. Po jego obu bokach znajdują się symetryczne otwory – w jednym z nich zapewne umieszczona zostanie podwójna dioda doświetlająca, zaś w drugim laserowy autofokus. Niżej z kolei jest miejsce na czytnik linii papilarnych.

Oczywiście można znaleźć elementy wspólne z Mate 8, aczkolwiek nie wiem, jak Wam, ale mnie osobiście tył Mate 9 nieco bardziej kojarzy się z LG G4 – właśnie za sprawą rozmieszczenia diody doświetlającej i laserowego autofokusa.

Na dolnej krawędzi umieszczono natomiast USB Typu C oraz dwa grille, jednak podejrzewać można, że – standardowo – głośnik będzie tylko jeden, zaś za drugą kratką Huawei ukryje mikrofon do rozmów (zabieg czysto estetyczny).

Huawei Mate 9 został też ostatnio dostrzeżony w GFXBench, dzięki czemu poznaliśmy część jego specyfikacji technicznej: 5,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor Kirin o częstotliwości taktowania 2,66 GHz (prawdopodobnie jest to Kirin 960) z układem graficznym Mali-T880, 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 12 Mpix (co sugerowałoby obiektywy Leica), kamerka 8 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Źródło: nowhereelse

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona