Huawei Mate 9 Pro (Porsche Design) dostaje w Polsce aktualizację do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0 | Tabletowo.pl

Huawei Mate 9 Pro (Porsche Design) dostaje w Polsce aktualizację do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0

Dołącz do dyskusji 0

Właściciele sprzedawanych w Polsce Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design długo na to czekali, ale w końcu się doczekali – Huawei udostępnił właśnie tym modelom aktualizację do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0.

Sam proces – przynajmniej w Chinach – ruszył już dużo wcześniej, lecz właściciele sprzedawanych w Polsce Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design musieli swoje odczekać, aby również otrzymać Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0. Czy się opłacało – przeczytacie za chwilę, ponieważ Czytelnik, od którego otrzymaliśmy informację o aktualizacji, podzielił się z nami pierwszymi wrażeniami po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania.

Paczka z niezbędnymi do przeprowadzenia całego procesu plikami waży 2,67 GB – to ogólnie dość sporo, lecz właściciele Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design nie powinni mieć z tym żadnego problemu, wszakże smartfony dysponują – odpowiednio – 128 GB i 256 GB pamięcią wbudowaną. Aktualizacja udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-the-Air). To oznacza, że urządzenie samo powinno poinformować użytkownika o jej wykryciu. Jeśli macie któryś z ww. modeli i nadal nie dostaliście powiadomienia, możecie spróbować wywołać aktualizację ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach.

Co prawda nasz Czytelnik posiada akurat Mate 9 Porsche Design, lecz zarówno ten model, jak i Mate 9 Pro mają to samo oznaczenie kodowe (LON-L29), więc najpewniej do właścicieli obu urządzeń rozesłano Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0. Przy okazji Huawei zaktualizował także poprawki zabezpieczeń Androida – aktualnie są one datowane na 1 stycznia 2018 roku.

fot. Grzegorz Sokołowski

Jak wspomniałem, nasz Czytelnik podzielił się z nami swoimi pierwszymi wrażeniami na temat aktualizacji swojego Mate 9 Porsche Design do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0 i… niestety nie są one pozytywne. Nie wiedzieć czemu, treści wyświetlane są tylko na „głównej” części ekranu – na zakrzywieniach widnieją czarne paski. Do tego na górnej belce pojawiają się powiadomienia systemowe, których nie da się usunąć, pomimo zaznaczenia odpowiedniej opcji w ustawieniach.

Zaleciliśmy naszemu Czytelnikowi przywrócenie ustawień fabrycznych, ponieważ warto to zrobić po tak dużej aktualizacji. Być może „naprawi” to występujące błędy – a jeśli nie, to Huawei czeka trochę pracy, aby je jak najszybciej usunąć kolejną aktualizacją.

Dajcie znać, czy Wy także otrzymaliście update do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0, i jak sprawują się Wasze smartfony oraz czy Wy także doświadczyliście takich błędów, jak wspomniane przez naszego Czytelnika.

Dzięki Grzegorz za info i screena!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona