Huawei Mate 9 Android 8.0 Oreo logo (fot. Tabletowo.pl, TrustATec)

Huawei szuka beta testerów Androida 8.0 Oreo wśród właścicieli Mate 9

Co prawda Android 8.0 Oreo zdążył się już pojawić w statystykach dystrybucji poszczególnych wersji Androida, ale jego udziały cały czas są znikome. Sytuację może poprawić nie tylko wypuszczanie nowych smartfonów z najnowszym wydaniem Zielonego Robocika, ale również aktualizacje już sprzedanych urządzeń. Na takową czekają m.in. właściciele Mate 9. Chętni jednak już teraz mogą go przetestować, ponieważ Huawei szuka beta testerów.

Reklama

Producent ten bardzo często daje swoim klientom możliwość sprawdzenia razem z nim nowych wersji oprogramowania. Co więcej, nie ogranicza się wyłącznie do high-endów, ponieważ właściciele średniaków także mieli kilka razy okazję przetestować na swoich urządzeniach nowego Androida (mowa tu na przykład o P8 Lite i Androidzie 5.1 Lollipop i 6.0 Marshmallow).

Reklama

Tym razem oferta kierowana jest do użytkowników Mate 9. Chętni mogą zapisać się na beta testy Androida 8.0 Oreo. Trzeba jednak szybko się decydować, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do 250. W dodatku wygląda na to, że producent zbiera zapisy z całego świata, więc radzę nie zwlekać, tylko od razu ściągnąć z >oficjalnej strony Huawei< aplikację Beta, zalogować się swoim Huawei ID i wysłać swoje zgłoszenie w zakładce „Dostępne projekty”.

Beta testy potrwają od dziś, tj. 10 października, do 3 listopada włącznie. Jeżeli komuś uda się zapisać, to musi pamiętać, że to wciąż wersja rozwojowa Androida 8.0 Oreo i mogą występować błędy. Na koniec każdy najpewniej poproszony zostanie o przesłanie swojej opinii i podzielenie się ewentualnymi uwagami dotyczącymi działania nowego oprogramowania.

Źródło: Android Central