Huawei Mate 8 Android 7.0 Nougat

Huawei Mate 8 też właśnie dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Co prawda Huawei dość długo zwlekał z aktualizacją swoich flagowców do Androida 7.0 Nougat, jednak kiedy już się za to zabrał, to idzie – dosłownie – jak burza. Nową wersję systemu dostał najpierw Huawei P9, na następny dzień Honor 8, a teraz – po weekendzie – Mate 8.

Reklama

Tak, jak i we dwóch poprzednich przypadkach, tak i w tym aktualizacja „swoje” waży. A dokładniej 2,26GB. To sporo, nawet dla smartfona, który dysponuje na co dzień 32GB pamięcią wewnętrzną. Dlatego najpierw upewnijcie się, że macie wystarczająco dużo miejsca, a dopiero później przystąpcie do pobierania i instalowania nowej wersji systemu (nie zapomnijcie też wcześniej naładować akumulatora do co najmniej 50% i – na wszelki wypadek – wykonać kopii zapasowej swoich plików).

Reklama

Co dokładnie przynosi aktualizacja w przypadku Mate 8, możecie zobaczyć na poniższych screenach, które podesłał nam nasz Czytelnik. Changelog jest dość długi, ale w końcu mamy do czynienia z zupełnie nową wersją systemu, która sama w sobie przynosi wiele nowości. A do tego dochodzi całkowicie przeprojektowane (zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym) EMUI, tutaj w wersji 5.0.

Aktualizacja dla Mate 8 udostępniana jest przez OTA (Over-The-Air) sukcesywnie kolejnym użytkownikom. W pierwszej kolejności otrzymują je egzemplarze z tzw. wolnej sprzedaży. Jeżeli kupiliście smartfon u operatora – jego pytajcie, kiedy dostaniecie Androida 7.0 Nougat.

Dzięki Mariusz za info i screeny!