Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro (fot. via @evleaks)

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro mogą wkrótce (nareszcie) trafić do Europy

Mate 30 i Mate 30 Pro zostały zaprezentowane na konferencji w Europie (w Monachium, w Niemczech) 19 września 2019 roku, lecz wciąż nie są dostępne na Starym Kontynencie. Nieoficjalne doniesienia sugerują jednak, że Huawei wkrótce rozpocznie ich sprzedaż w naszym regionie.

Mate 30 i Mate 30 Pro nie trafiły jeszcze do sprzedaży w Europie z jednego powodu: smartfony (oficjalnie) nie mają dostępu do aplikacji i usług Google. Dla europejskiego klienta może być to dość kłopotliwe, wszakże korzystanie z nich jest dla niego czymś naturalnym, co wynika głównie z polityki koncernu z Mountain View w stosunku do Androida (a większość użytkowników używa tego, co dostaje na start). Huawei zadbał jednak o alternatywę w postaci Huawei Mobile Services (HMS) i sklepu AppGallery – wkrótce być może przekonamy się, czy zdadzą one egzamin również na Starym Kontynencie.

Reklama
smartfon Huawei Mate 30
Huawei Mate 30 (fot. Huawei)

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro mogą wkrótce (nareszcie) trafić do Europy

Serwis Techgarage, powołując się na swoje, podobno dobrze poinformowane źródła z Chin informuje, że Huawei wkrótce wprowadzi Mate 30 i Mate 30 Pro do Europy. Miałoby się to stać w połowie listopada 2019 roku – prawdopodobną datą premiery najnowszych flagowców marki na Starym Kontynencie wydaje się 15. dzień przyszłego miesiąca.

Trzeba jednak pamiętać, że są to nieoficjalnie doniesienia – Huawei do tej pory nie zadeklarował, że Mate 30 i Mate 30 Pro będą dostępne w Europie, mimo że w momencie oficjalnej prezentacji podał ceny obu modeli w euro. Model podstawowy wyceniono na 799 euro (równowartość ~3400 złotych), zaś wersję z dopiskiem „Pro” na 1099 euro (równowartość ~4700 złotych) i 1199 euro (równowartość ~5100 złotych) – odpowiednio za wariant bez i z modemem 5G (oba w konfiguracjach z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej).

smartfon Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro (fot. Huawei)

Wprowadzenie Mate 30 i Mate 30 Pro do Europy może być zarówno odważnym, jak i bardzo ważnym krokiem. Huawei ma bowiem mocną pozycję na Starym Kontynencie i na pewno chciałby ją utrzymać, ale nie wiadomo, jak klienci przyjmą smartfony bez usług Google, nawet jeśli producent zapewnia alternatywne źródło aplikacji.

Na razie nie wiadomo, do jakich krajów trafią Mate 30 i Mate 30 Pro, ale serwis źródłowy obstawia, że w pierwszej kolejności ich sprzedaż rozpocznie się w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Czy później będą dostępne także w Polsce – zobaczymy.

Huawei Mate 30 Pro – pierwsze wrażenia

Huawei Mate 30 Pro – żałuję, że mogłam z niego korzystać tylko kilka godzin

Źródło: Techgarage