Wiemy, kiedy spodziewać się w Polsce Huawei Mate 20 lite i ile będzie kosztował. Poznaliśmy też datę premiery Mate 20 Pro

Nie ma co ukrywać, że choć bardzo interesują nas premiery flagowych smartfonów różnych producentów, to jako ogół znacznie częściej kupujemy urządzenia ze średniej półki, z nadal dobrymi podzespołami, ale w rozsądniejszej cenie. Tym bardziej jesteśmy pewnie ciekawi, jak będzie przedstawiać się cena Huawei Mate 20 lite. Mate 20 Pro zaś, otrzymał oficjalną datę premiery.

Huawei Mate 20 lite

Polacy naprawdę polubili Huawei, co wynika ze statystyk, jakie dziś przedstawił ten producent. Osobiście coraz częściej widzę osoby, które trzymają w dłoniach model Mate 10 lite (choć to oczywiście żadna wyrocznia popularności tego modelu). Następca tego urządzenia, Mate 20 lite, powoli zmierza do Polski, i choć nie mamy konkretnych przecieków dotyczących jego wyglądu czy specyfikacji, to dysponujemy już jego ceną. To w pewnym sensie ciekawe, gdyż zwykle jest odwrotnie: najpierw mamy dostęp do grafik i list podzespołów, a dopiero później dowiadujemy się, ile za takie „cudo” trzeba zapłacić.

Huawei Mate 10 Lite

Huawei na dzisiejszej konferencji podało, że Mate 20 lite zostanie zaprezentowany w naszym kraju pod koniec sierpnia, zaś jego sprzedaż ruszy we wrześniu. Za ile?

Trudno rozwodzić się nad tym, czy to dużo czy mało, biorąc pod uwagę fakt, że w gruncie rzeczy nie do końca wiemy, z jakim sprzętem będziemy mieć do czynienia. Jasne jest, że to o 100 złotych więcej, niż za Mate’a 10 lite w momencie jego premiery w październiku ubiegłego roku. Oby za tę stówkę więcej Huawei postarało się wyposażyć smartfon w NFC.

Huawei Mate 20 Pro

O nowym flagowcu Chińczyków wiemy już całkiem sporo, ale dotąd nie mogliśmy zapisać w kalendarzu dokładnej daty premiery tego smartfona. Teraz już możemy – odbędzie się ona 16 października, w Londynie. Informacja ta pokrywa się z tymi, które udało się zebrać kilka dni temu. Do jesieni jeszcze sporo czasu, a po drodze jeszcze kilka ważnych wydarzeń branżowych, więc zdążymy na jakiś czas zapomnieć o Mate 20 Pro. Wszak już za tydzień premiera Note’a 9!

https://www.tabletowo.pl/2018/08/01/huawei-mate-20-mate-20-pro-mate-20-lite-specyfikacja/

źródło: Huawei przez Kasia Pura
na zdjęciu tytułowym: Huawei Mate 10 lite