Huawei logo

Huawei Mate 20 Lite będzie wyglądał… luksusowo

Dość niespodziewanie polski oddział Huawei poinformował dziś, że Mate 20 Lite zostanie zapowiedziany jeszcze w tym miesiącu (dokładniej pod koniec sierpnia), a do sprzedaży trafi we wrześniu, podczas gdy Mate 20 i Mate 20 Pro zadebiutują dopiero 16 października 2018 roku. Co ciekawe, wiarygodne źródło opublikowało właśnie zdjęcia nadchodzącej nowości i moją pierwszą myślą było, że… wygląda luksusowo.

W bazie TENAA pojawił się smartfon o oznaczeniu kodowym SNE-AL00 i na podstawie doniesień serwisu xda-developers możemy stwierdzić, że jest to właśnie Huawei Mate 20 Lite. Co ciekawe, ten konkretny egzemplarz najpewniej zadebiutuje jako Huawei Maimang 7, ponieważ na dole plecków widoczny jest charakterystyczny dla tej serii znaczek. W zeszłym roku mieliśmy jednak do czynienia z analogiczną sytuacją – w Chinach Mate 10 Lite funkcjonuje jako Huawei Maimang 6.

Reklama

Dzięki TENAA wiemy więc, jak wygląda Huawei Mate 20 Lite. Co prawda zdjęcie przodu nie pozwala stwierdzić tego ze 100% pewnością, lecz miejsce umieszczenia głośnika do rozmów i kamerki (niewykluczone, że podwójnej) sugeruje, że wyświetlacz ma wycięcie w górnej części. Fotografie krawędzi zdradzają natomiast, że oczka podwójnego aparatu głównego na tyle wystają nieco ponad powierzchnię obudowy.

Najciekawsze są jednak właśnie plecki Huawei Mate 20 Lite. Okolice wspomnianego aparatu głównego designem przypominają bowiem tył Huawei Mate 10 Porsche Design, czyli smartfona z ekskluzywnej serii, kosztującego na start w Polsce 5699 złotych. Nie wiem, czy to przypadek, czy zwyczajny zbieg okoliczności bądź niedopatrzenie projektantów, ale podobieństwo jest uderzające – spójrzcie na poniższą grafikę i sami przyznajcie:

Huawei Mate 10 Porsche Design (fot. Huawei)

Na razie w bazie TENAA pojawiły się tylko zdjęcia Huawei Mate 20 Lite – chińska agencja certyfikująca nie opublikowała jeszcze specyfikacji tego modelu. Polski oddział producenta zdradził dziś jednak również, że smartfon ma kosztować na start w naszym kraju 1599 złotych (czyli będzie droższy o 100 złotych od Huawei Mate 10 Lite w dniu polskiej premiery).

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 10 Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: TENAA dzięki GizmoChina