Za dwa dni zadebiutuje pierwowzór Huawei Mate 30 Lite

Smartfony Huawei z serii P Lite i Mate Lite od lat sprzedają się jak ciepłe bułeczki – w pewnym momencie Mate 10 Lite był nawet najlepiej sprzedającym się inteligentnym telefonem w Polsce. W tym roku spodziewamy się premiery Mate 30 Lite, ale najpierw zadebiutuje jego pierwowzór, Maimang 8. I to już za niedługo, bo za dwa dni.

Tak się składa, że w poprzednich dwóch latach smartfony z serii Maimang sprzedawane były w Europie jako modele z linii Mate Lite – Maimang 6 trafił na Stary Kontynent pod nazwą Mate 10 Lite, a Mate 20 Lite w Chinach funkcjonuje pod nazwą Maimang 7. Spodziewamy się więc, że producent postąpi analogicznie w tym roku.

Huawei Maimang 8

Co najważniejsze, od premiery nowego smartfona dzielą nas zaledwie dwa dni – Huawei zaprezentuje Maimang 8 już w najbliższą środę, tj. 5 czerwca 2019 roku. Producent zdecydował się ujawnić kilka szczegółów na temat nadchodzącej nowości, dzięki czemu wiemy, czego się po niej spodziewać.

Po pierwsze, Huawei Maimang 8 zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,21 cala z wycięciem w kształcie kropli wody w górnej części. Proporcje i rozdzielczość ekranu nie są jeszcze znane, ale można się spodziewać matrycy 19,5:9 Full HD+, ponieważ aktualnie to standard.

Po drugie, Huawei Maimang 8 zaoferuje 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (najpewniej z możliwością rozszerzenia). Na razie nie wiadomo, czy na rynku pojawią się jeszcze inne konfiguracje, ale jeśli tak się stanie, to nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, gdyż to bardzo popularna praktyka (chociaż czasami zdarza się, że producenci wypuszczają tylko jedną wersję).

Po trzecie, na tyle Huawei Maimang 8 znajdą się pojemnościowy czytnik linii papilarnych i potrójny aparat. Producent zdradził, że główny obiektyw w module będzie dysponował sensorem o rozdzielczości 24 Mpix. Oprócz niego można się jednak najprawdopodobniej spodziewać również obiektywu szerokokątnego i sensora do zbierania danych o głębi, podobnie jak ma to miejsce w Huawei P30 Lite.

Huawei Mate 30 Lite

Jak już wyjaśniłem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Huawei Maimang 8 zadebiutuje na rynku jako Huawei Mate 30 Lite. Na razie jednak nie wiadomo, czy rzeczywiście tak się stanie, ponieważ wszyscy wiedzą, że Stany Zjednoczone wpisały Huawei na tzw. czarną listę, co kładzie się cieniem na działalności chińskiego koncernu.

Trzeba więc poczekać, co przyniosą najbliższe tygodnie, bowiem cały czas pojawiają się nowe zwroty akcji i nie wiadomo, jak ostatecznie sytuacja się ułoży.

Źródło: GizmoChina