Huawei idzie na wojnę z Samsungiem | Tabletowo.pl

Huawei idzie na wojnę z Samsungiem

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie wojnę Apple z Samsungiem? Coś na mniejszą skalę właśnie się rozpoczyna. Tym razem jednak koreańskiego producenta smartfonów pozwał Huawei. Samsung już szykuje się do odpowiedzenia ogniem na ataki.

Firma Huawei właśnie pozwała do sądu swojego konkurenta na rynku smartfonów – Samsunga. Poszło – jak to zwykle bywa – o patenty dotyczące urządzeń mobilnych. A bardziej konkretnie, o patenty dotyczące obsługi sygnału sieci 4G, elementów interfejsu użytkownika oraz innych elementów systemu operacyjnego.

Sprawa jest poważna, bowiem chińskie firmy rzadko stosują wobec konkurencji pozwy sądowe o naruszenie patentów. Prawda jest taka, że większość producentów urządzeń mobilnych w Państwie Środka kopiuje od siebie nawzajem pomysły. Taka sieć wzajemnych powiązań sprawia, że własności intelektualnych podchodzi się nieco inaczej niż na Zachodzie.

Jednak w przypadku konfliktu Huawei-Samsung jest nieco inaczej. Zdaniem serwisu The Korea Herald Samsung miał skopiować niemal 1 tys. patentów dotyczących obsługi 4G, które należały do Huawei. Pozew został wystosowany zarówno w Chinach, jak i w USA.

Komentatorzy zaznaczają, że pozew ma też znaczenie prestiżowe. Huawei stara się poprawić wizerunek marki w USA i na Zachodzie, a ewentualna wygrana z Samsungiem mogłaby się do tego znacznie przyczynić. Z kolei Samsung sam zmierza odpalić kontr-pozwy, które mają trafić do sądu jeszcze w czerwcu.

Proces może ciągnąć się latami, jeżeli firmy nie dojdą do ugody. Np. proces sądowy miedzy Apple a Samsungiem, który zaczął się jeszcze za życia Steve’a Jobsa, nadal czeka na ostateczne rozwiązanie w Sądzie Najwyższym USA.

Źródło: The Korea Herald

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona