Huawei potwierdza: Honor MagicWatch 2 wkrótce zadebiutuje w Polsce

20 listopada miała miejsce prezentacja najnowszego smart zegarka marki Honor – MagicWatch 2. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie -rozpoczęcie sprzedaży już wkrótce, a na liście krajów, w których będzie sprzedawany znajduje się Polska.

Reklama

Honor MagicWatch 2 to zegarek, który jak pozostałe produkty z portfolio Honora, w tym ostatnio zaprezentowany smartfon Honor 9X, dedykowany jest przede wszystkim ludziom młodym, oczekującym od sprzętu elektronicznego atrakcyjnego wyglądu, szerokich możliwości i ceny ustalonej na bardzo konkurencyjnym poziomie.

fot. Honor

Specyfikacja techniczna

Producent ukierunkował debiutujący zegarek przede wszystkim na funkcje związane z prowadzeniem zdrowego trybu życia. Niezbitym dowodem na takie posunięcie jest jego specyfikacja techniczna. MagicWatch 2 został umieszczony w obudowie wykonanej ze stali nierdzewnej o dwóch rozmiarach, dopasowanych do bardziej filigranowych i masywniejszych nadgarstków: 42 i 46 mm. Większa wersja dysponuje wyświetlaczem wykonanym w technologii AMOLED o średnicy 1,39 cala, mniejsza – 1,2 cala. Większy zegarek to więcej miejsca na baterię – widać to po maksymalnym czasie pracy na pojedynczym ładowaniu. W przypadku większej wersji Honor deklaruje 14 dni pracy, mniejszej – krócej o połowę.

Reklama

Na tym różnice się kończą. Obydwa warianty cechują się wodoodpornością 5 ATM (do głębokości zanurzenia 50 metrów) i mają wbudowany moduł GPS.

fot. Honor

W zdrowym ciele zdrowy duch

Oprogramowanie zegarka wykorzystuje wbudowane czujniki do monitorowania aktywności fizycznej oraz prezentacji ogólnych informacji o kondycji organizmu. Honor MagicWatch 2 potrafi śledzić 15 różnych aktywności, ma również wirtualny czujnik kadencji – pracujący w oparciu o dane z zaimplementowanych podzespołów. Nie zabrakło również pulsometru, pomocnego w śledzeniu tętna i poziomu stresu. Zegarek potrafi także zbierać dane dotyczące snu użytkownika, choć z pewnością zasypianie z zegarkiem na dłoni jest zdecydowanie mniej komfortowe, niż gdy na nadgarstku spoczywa opaska sportowa.

fot. Honor

Rozsądny kompromis?

Honor MagicWatch 2, podobnie jak w przypadku poprzednika i zegarków sprzedawanych pod główną marką Huawei, stanowi rozsądny kompromis między funkcjonalnością a czasem pracy na baterii. Przyznam szczerze, że spośród dostępnych na rynku rozwiązań, koncepcja Chińczyków jest najbliższa moim potrzebom, dlatego z niecierpliwością czekam na testy najnowszego Honora.

Przewidywana data rozpoczęcia sprzedaży zegarka to 12 grudnia. Na liście krajów, do których MagicWatch 2 trafi na samym początku znalazła się Polska. Wersja 46 mm pojawi się w dwóch wariantach kolorystycznych – Charcoal Black i Flax Brown. Za czarny przyjdzie nam zapłacić około 170 dolarów, brązowy to koszt około 200 dolarów. Zegarek Honora z kopertą 42 mm będzie miał również dwa warianty kolorystyczne – Agate Black i Peach Gold. Cena obydwu oscylować będzie wokół równowartości 156 dolarów.

Źródło: informacja prasowa, Honor, Android Authority