Huawei dostarczył na rynek już ponad 10 milionów egzemplarzy P8 Lite 14
Huawei P8 Lite

Huawei dostarczył na rynek już ponad 10 milionów egzemplarzy P8 Lite

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że Huawei stanie się jednym z trzech producentów na rynku, który sprzedaje najwięcej smartfonów. Wyprzedził HTC, Sony czy LG, co nie było wcale łatwym zadaniem. Ale pomogły mu w tym produkty o doskonałym stosunku parametrów do ceny – jak na przykład Huawei P8 Lite.

Co do tego, że P8 Lite jest sprzedażowym sukcesem, nie mam wątpliwości – gros moich znajomych kupując swój nowy telefon (również w abonamencie) zdecydowało się właśnie na niego. W swojej cenie jest jedną z najciekawszych propozycji. I nic dziwnego, że chiński koncern dostarczył już na rynek ponad 10 milionów egzemplarzy tego produktu. A stało się to w ciągu dziewięciu miesięcy.

Oczywiście liczba dostarczonych produktów a sprzedanych to dwie różne rzeczy, ale tu z pomocą przychodzi kolejna informacja przekazana przez Huawei. Producent pochwalił się, że cała seria P8 (czyli P8 i P8 Lite) trafiła do klientów końcowych w liczbie ponad 16 milionów sztuk na całym świecie.

W całym 2015 roku na rynek trafiło 108 milionów smartfonów Huawei, co dało 44-procentowy wzrost względem poprzedniego roku. Trzymam kciuki za Huawei, bo jeszcze wielokrotnie może udowodnić, że w pierwszej trójce smartfonowego światka nie znalazł się przypadkiem.

A wracając jeszcze do P8 Lite, przypominam, że zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć przetestowania Androida 6.0 Marshmallow na tym właśnie modelu – więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Sama aktualizacja natomiast ma zostać wydana już niebawem.

źródło: androidauthority