Huawei dostarczył na rynek już ponad 10 milionów egzemplarzy P8 Lite | Tabletowo.pl

Huawei dostarczył na rynek już ponad 10 milionów egzemplarzy P8 Lite

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że Huawei stanie się jednym z trzech producentów na rynku, który sprzedaje najwięcej smartfonów. Wyprzedził HTC, Sony czy LG, co nie było wcale łatwym zadaniem. Ale pomogły mu w tym produkty o doskonałym stosunku parametrów do ceny – jak na przykład Huawei P8 Lite.

Co do tego, że P8 Lite jest sprzedażowym sukcesem, nie mam wątpliwości – gros moich znajomych kupując swój nowy telefon (również w abonamencie) zdecydowało się właśnie na niego. W swojej cenie jest jedną z najciekawszych propozycji. I nic dziwnego, że chiński koncern dostarczył już na rynek ponad 10 milionów egzemplarzy tego produktu. A stało się to w ciągu dziewięciu miesięcy.

Oczywiście liczba dostarczonych produktów a sprzedanych to dwie różne rzeczy, ale tu z pomocą przychodzi kolejna informacja przekazana przez Huawei. Producent pochwalił się, że cała seria P8 (czyli P8 i P8 Lite) trafiła do klientów końcowych w liczbie ponad 16 milionów sztuk na całym świecie.

W całym 2015 roku na rynek trafiło 108 milionów smartfonów Huawei, co dało 44-procentowy wzrost względem poprzedniego roku. Trzymam kciuki za Huawei, bo jeszcze wielokrotnie może udowodnić, że w pierwszej trójce smartfonowego światka nie znalazł się przypadkiem.

A wracając jeszcze do P8 Lite, przypominam, że zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć przetestowania Androida 6.0 Marshmallow na tym właśnie modelu – więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Sama aktualizacja natomiast ma zostać wydana już niebawem.

źródło: androidauthority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona