Czekajcie, co? Huawei uniemożliwia odblokowanie bootloadera w swoich smartfonach? - Tabletowo.pl

Czekajcie, co? Huawei uniemożliwia odblokowanie bootloadera w swoich smartfonach?

Dołącz do dyskusji 0

Możliwość zrobienia roota, zainstalowanie Custom ROM-a, czy jakichkolwiek modyfikacji to jedna z największych zalet Androida. Huawei, wprowadzając nową politykę, chce utrudnić użytkownikom modyfikowanie swoich urządzeń.

Odblokowanie bootloadera jest pewnego rodzaju furtką, po której otwarciu użytkownik jest w stanie praktycznie dowolnie modyfikować oprogramowanie urządzenia. To właśnie po tej czynności można zainstalować Custom Recovery, zrobić roota, czy nawet zainstalować niestandardowy system operacyjny taki jak LineageOS.

W urządzeniach Huawei i Honor dotąd wszystko było bardzo proste. Producent udostępniał własną drogę odblokowania bootloadera i była to w zasadzie jedyna opcja. Niestety, ale gigant chce swoim klientom uniemożliwić to działanie.

Użytkownicy sprzętów, które już są na rynku, mają 60 dni aby zażądać klucza potrzebnego do odblokowania programu rozruchowego.

Jak tłumaczy to producent? Huawei twierdzi, że instalowanie Custom ROM-ów i innych modyfikacji powodowało pewne problemy i mogło psuć urządzenia. Chińczycy również zapewniają, że chcą dostarczać jak najlepsze usługi swoim klientom, a odblokowanie bootloadera nie będzie jedną z nich.

Jest to bardzo niepokojące, ale również dziwne działanie. Co prawda, ze względu na procesory HiSillicon Kirin, urządzenia z logo Huawei i Honor nie były szczególnie popularne wśród modderów, jednak bardzo zyskały na znaczeniu po wprowadzeniu w życie funkcji Project Treble. Również należy pamiętać, że modyfikacje to nie tylko Custom ROM-y, ale również dostęp root, Custom Recovery itd.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Tego się nie spodziewałem: smartfony Huawei mogą okazać się idealne do Custom ROM-ów

Źródło: GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona