Huawei Band 2 Huawei Band 2 Pro (fot. Huawei)

Huawei zaprezentował nowe opaski fitness: Band 2 i Band 2 Pro

Opaska fitness może nie jest takim must have jak smartfon, ale wiele osób już się w nią wyposażyło i czynnie z niej korzysta. Sporo jest jednak takich użytkowników, którzy dopiero noszą się z zamiarem zakupu tego typu ustrojstwa. Od teraz będą mieli jeszcze większy wybór, ponieważ Huawei zaprezentował dwie nowe propozycje: Band 2 i Band 2 Pro.

Reklama

Obie opaski wyposażono w wyświetlacz PMOLED, trójosiowy akcelerometr, pulsometr oraz akumulator o pojemności 100 mAh (ładowanie od 0% do 100% trwa 1,5 godziny). Oba modele wytrzymają także nacisk wody do maksymalnie pięciu atmosfer. Kopertę wykonano ze stali nierdzewnej. Pasek natomiast z TPU i są trzy kolory do wyboru: czerwony, niebieski i czarny. I na tym podobieństwa się kończą.

Reklama
Huawei Band 2 (fot. Huawei)

Huawei Band 2 Pro oferuje bowiem dodatkowo wbudowany moduł GPS (do 3,5 godziny działania na pojedynczym ładowaniu) oraz specjalne algorytmy, pomagające użytkownikowi ćwiczyć w jeszcze lepszy i bardziej wydajny/naukowy sposób. Opaska potrafi też zmierzyć pułap tlenowy, czyli maksymalny pobór tlenu w warunkach maksymalnego wysiłku. Zaimplementowano w niej także specjalne mechanizmy, potrafiące jeszcze dogłębniej mierzyć jakość snu.

Oczywiście zarówno Band 2, jak i Band 2 Pro są w stanie liczyć spalone kalorie, przebyty dystans, zrobione kroki i monitorować sen, jak również przekazywać powiadomienia ze sparowanego smartfona. Co więcej, Huawei zapewnia, że proces łączenia opaski z jego urządzeniami będzie przebiegał perfekcyjnie.

Na razie nie znamy cen Huawei Band 2 i Huawei Band 2 Pro. Nie wiadomo też, kiedy wearables trafią do sprzedaży i na jakich rynkach.

Źródło: Huawei, MagazynBieganie.pl