Huawei logo
fot. Pexels

Huawei wkrótce otworzy swój pierwszy salon w Polsce. Gościem specjalnym będzie Robert Lewandowski

Urządzenia Huawei są szeroko dostępne w różnych sklepach z elektroniką w całej Polsce. Huawei zamierza jednak otworzyć pierwszy w naszym kraju autoryzowany salon sprzedaży. Jego oficjalne otwarcie będzie nie lada gratką, ponieważ pojawić się ma na nim ambasador marki, Robert Lewandowski.

Teoretycznie Huawei nie potrzebuje własnego sklepu, aby sprzedawać swoje urządzenia – wszakże wystarczy pójść do pierwszego lepszego sklepu z elektroniką lub zajrzeć do jakiegokolwiek internetowego sklepu ze smartfonami, tabletami i laptopami, aby kupić sprzęty tej marki.

Reklama

Posiadanie własnego, autoryzowanego salonu sprzedaży bez wątpienia pomaga jednak w budowaniu renomy marki. Doskonale wiedzą o tym Samsung i Xiaomi, którzy sukcesywnie otwierają kolejne sklepy w Polsce. Huawei dużą uwagę przykłada do polskiego rynku, więc w sumie nie dziwi, że wkrótce na mapie Polski pojawią się również jego salony.

Po raz pierwszy taki zamiar firma zadeklarowała już w czerwcu 2018 roku – wówczas Huawei zdradził, że pierwszy w Polsce autoryzowany salon sprzedaży zostanie otwarty jesienią tego roku. I chociaż nadal nie znamy dokładnego terminu, to kolejne szczegóły na temat oficjalnego sklepu marki mamy poznać na początku grudnia 2018 roku. Są więc szanse, że marka rzeczywiście wyrobi się do 20 grudnia – dzień później zaczyna się bowiem kalendarzowa zima (jeśli chcemy być aż tak dokładni).

Już teraz wiadomo jednak, że pierwszy autoryzowany salon sprzedaży Huawei będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie, a na jego otwarciu pojawi się jeden z ambasadorów marki, Robert Lewandowski. Może to być więc świetna okazja dla fanów piłkarza, aby zobaczyć go na żywo, a może nawet zrobić sobie wspólne zdjęcie i wziąć autograf.

Z okazji otwarcia sklepu podobno przygotowane zostaną również specjalne promocje, ale na razie nie wiadomo, jakie dokładnie. Jest to jednak powszechna praktyka – tak samo robi zarówno Samsung, jak i Xiaomi, aczkolwiek raczej wątpliwe, aby Huawei przygotował tak atrakcyjne oferty, jak jego rodzimy konkurent.

Źródło: GSMOnline