Huawei powoła do życia własnego wirtualnego asystenta, lecz my w Polsce sobie z nim nie pogadamy | Tabletowo.pl

Huawei powoła do życia własnego wirtualnego asystenta, lecz my w Polsce sobie z nim nie pogadamy

Dołącz do dyskusji 0

Najbardziej znanymi asystentami głosowymi są ci od Amazon, Google i Apple, lecz Samsung również mocno promuje i rozwija swojego pomocnika, Bixby. Wkrótce do tego grona dołączy także autorska propozycja od Huawei.

W sprzedawanych w Chinach smartfonach Huawei instaluje aplikację HiVoice, która pozwala sterować podstawowymi funkcjami urządzenia. Mimo wszystko nie oferuje ona zbyt wielu funkcjonalności, jak typowy wirtualny asystent. Wkrótce to się jednak zmieni, ponieważ producent udostępni swoim klientom pomocnika z prawdziwego zdarzenia.

W tym momencie pojawia się jednak kilka „ale”. Po pierwsze, asystent ma być dostępny wyłącznie w Chinach, bowiem Huawei już podczas zeszłorocznych targów CES 2017 w Las Vegas poinformował, że nie ma zamiaru konkurować na zdominowanych przez Amazon i Google rynkach. Po drugie, wszystko wskazuje na to, że inteligentny pomocnik pojawi się jedynie na urządzeniach, wyposażonych w procesor HiSilicon Kirin 970 i pracujących pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z interfejsem EMUI 8.1.

Jak wynika z rozpracowanych przez ekipę z XDA-Developers plików systemowych, za pomocą swojego głosu i HiAssistant użytkownik będzie mógł sterować niemal każdym ustawieniem w smartfonie. Lista dostępnych funkcjonalności jest naprawdę potężna i jeżeli ktoś chciałby sobie poczytać, odsyłam do podlinkowanej w źródle strony. Co więcej, pomocnik ma pozwalać też kontrolować popularne w Chinach aplikacje, jak QQ czy WeChat oraz przesyłać pieniądze do kilku głównych banków w Chinach.

HiAssistant ma oferować także HiVision, czyli rozwiązanie, funkcjonalnością zbliżone do Bixby Vision i Google Lens. Po skierowaniu oczka aparatu na interesującą rzecz, algorytmy rozpoznają ją i podsuną użytkownikowi kolejne działania. Deweloperów ucieszy z kolei fakt, że będą z tego mogły korzystać również aplikacje firm trzecich.

Źródło: XDA-Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona