Huawei Ascend Mate 2 otrzyma aktualizację do Androida 5.0 (mimo że miał nie doczekać nawet KitKata!)

Aktualizacyjny rollercoaster. Tak w wielkim skrócie można nazwać sytuację, z którą spotykali się użytkownicy jednego z ciekawszych urządzeń Huawei zaprezentowanych w bieżącym roku. Ascend Mate 2, bo o nim mowa, wydany został z Androidem 4.3 Jelly Bean i choć miał nie ujrzeć na oczy nawet KitKata, dostanie jednak aktualizację do 5.0 Lollipop.

Po oficjalnej premierze rynkowej najnowszej wersji googlowskiego systemu operacyjnego amerykański oddział Huawei wydał oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać, że 6,1-calowy tabletofon firmy nie ma się co spodziewać dalszych aktualizacji systemu. A to oznaczało dla użytkowników tego produktu, że na 4.3 wsparcie się zakończy. Jak się możecie domyślać, wiadomość ta nie spotkała się z entuzjazmem posiadaczy Ascend Mate 2.

Okazało się jednak, że Huawei postanowiło zmienić zdanie w tym temacie – zapewne głównie przez wzgląd na niezadowolonych klientów. Z najnowszych informacji wynika bowiem jasno, że wszyscy użytkownicy Huawei Mate 2 otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop bezpośrednio z Androida 4.3. Dzięki temu nie będą musieli czekać na (nieplanowanego przecież dla tego modelu) Androida 4.4.

W najnowszym oświadczeniu Huawei czytamy, że firma „poważnie traktuje nabywców swoich produktów i chce zapewnić im jak najlepsze wrażenia z użytkowania sprzętu”. Tym samym została podjęta decyzja, by jednak przygotować Lollipopa dla Huawei Ascend Mate 2.

Aktualizacja ma się pojawić w pierwszej połowie 2015 roku.