HTC wróci na właściwe tory? Szykuje średniaka ze Snapem 710 i 6 GB RAM

Tajwańska firma nie jest w za dobrej kondycji. W ostatnich miesiącach można tylko słyszeć o zwolnieniach i coraz to gorszych wynikach finansowych przedsiębiorstwa. Nawet fakt, że ostatnim telefonem, jaki Tajwańczycy wprowadzili na rynek, był model HTC 12s, który debiutował w grudniu zeszłego roku, nie może napawać optymizmem. Wiele jednak wskazuje na to, że HTC postanowi wydać kolejny smartfon ze średniej półki. Został on zauważony w bazie wyników popularnego benchmarku AnTuTu. Co o nim wiemy?

AnTuTu pokazuje wydajność i specyfikację

Najnowszy produkt tajwańskiego koncernu ma być napędzany przez dość wydajny SoC Qualcomma – Snapdragona 710, który często wykorzystywany jest przez innych producentów w najnowszych średniopółkowcach. Składa się na niego 8 rdzeni Kryo 360, których taktowanie sięga wartości 2,2 GHz. Za grafikę ma odpowiadać układ Adreno 616. Wszystko to zostanie wsparte przez 6 GB pamięci operacyjnej. Użytkownicy dostaną także 128 GB pamięci wewnętrznej, w której to będą mogli przechowywać swoje pliki oraz aplikacje – niewykluczone jednak, że mogą pojawić się inne warianty „pamięciowe”. Wyświetlacz ma mieć rozdzielczość FHD+ (2160x1080p) i proporcje 19:9, ale nic nie wiemy odnośnie jego przekątnej. Wszystko to pod kontrolą najnowszego Androida w wersji 9 Pie oraz autorskiej nakładki HTC o nazwie SenseUI.

Cały ten zestaw w benchmarku uzyskał wynik widoczny poniżej, czyli 169617 punktów, czyli typowy dla urządzeń, których sercem jest Snapdragon 710.

Wydajność i część specyfikacji nadchodzącego średniaka od HTC (fot. @AnTuTu)

Spodziewana premiera oraz cena

Niestety, jak na razie nie mamy żadnych konkretnych informacji co do daty premiery oraz ceny, jednak nazwa kodowa urządzenia może nam mówić o prawdopodobnej dacie jego premiery więcej, niż nam się wydaje. W końcu „2Q7A100” może oznaczać drugi kwartał. Moim zdaniem może być prawdą, że nowy smartfon HTC pojawi się jeszcze w tym kwartale, ale raczej strzelałbym, że stanie się to pod jego koniec. Cena jest drugim tematem. Tajwańczycy nie mogą sobie pozwolić na ustalenie wygórowanej kwoty, jeśli chcą odnieść jakikolwiek sukces, co w ich sytuacji jest i tak bardzo trudne. W mojej opinii będzie to poniżej 400 euro (poniżej 1900 zł w Polsce).

*Na zdjęciu tytułowym HTC U12 Life w rękach Denisa Żaka (jego recenzję możecie zobaczyć tutaj)

Źródło: @AnTuTu