HTC w najnowszym flagowcu zrezygnuje z klawiszy funkcyjnych wyświetlanych na ekranie

HTC już w modelu One A9 wprowadził podłużny skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem. Klawisze funkcyjne wyświetlane na dole ekranu jednak cały czas zostały. W najnowszym flagowcu może się to zmienić.

Do sieci dostało się zdjęcie, które rzekomo przedstawia HTC One M10. Sam wygląd urządzenia nie jest wielkim zdziwieniem – wszystkie wcześniejsze informacje sugerowały taką właśnie budowę urządzenia. Jedyne, co przykuło moją uwagę, to obszar pod wyświetlaczem…

Znajdziemy tam bowiem bardzo podobny do HTC One A9 przycisk z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Oprócz tego można dostrzec dwa klawisze funkcyjne: wstecz oraz ostatnie aplikacje, które dotąd zawsze były wyświetlane na ekranie smartfona.

Mi osobiście podoba się taka zmiana. Dzięki temu lepiej zostaną wykorzystane dość szerokie ramki pod wyświetlaczem, a dodatkowo sam ekran będzie posiadał nieco więcej miejsca do naszej dyspozycji.

Co do specyfikacji, to mówi się, że HTC One M10 będzie oferował 5,2-calowy wyświetlacz QHD, procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4GB pamięci RAM oraz aparat o rozdzielczości 12Mpix wykonany w technologii UltraPixel. Jego premiera będzie miała miejsce 11 kwietnia.

Źródło: vr-zone