HTC Volantis pierwszym tabletem z 5GB RAM?

Przed konferencją Google I/O 2014 wiele, naprawdę wiele wskazywało na to, że podczas jej trwania poznamy tablet Nexus 9. Tak się jednak nie stało, a słuch na jego temat, do dziś, zaginął. Nexusem 9 miał być tablet stworzony przez tajwański koncern HTC, którego nazwa kodowa to Volantis. Póki co nie wiadomo jaka ma być jego oficjalna przyszłość – pojawiły się za to kolejne informacje odnośnie parametrów technicznych modelu.

Evleaks, portal, z którego pochodzą najnowsze rewelacje, twierdzi, że poprzednie rendery przedstawiające rzekomo HTC Volantis, nie były finalne. Nie przedstawia jednak nowego, załączając do wpisu źródłowego jedynie bardzo przybliżone zdjęcie, jak można domniemywać, tylnej pokrywy urządzenia.

Z najnowszych informacji wynika, że HTC Volantis ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 8,9″ i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 64GB pamięci wewnętrznej, procesor NVIDIA Tegra K1, głośniki BoomSound oraz aparat 5 lub 8 Mpix.

Najciekawszą wiadomością zamieszczoną przez Evleaks jest jednak ilość pamięci RAM, którą rzekomo ma oferować nadchodzące urządzenie tajwańskiego producenta – jest mowa o 5GB RAM. Poprzednie spekulacje mówiły o 2GB RAM, natomiast dotychczas spotkaliśmy się z maksymalnie 3GB RAM w tabletach z Androidem (pomijając referencyjny tablet NVIDII z 4GB RAM). Jeśli informacje te, jak samo źródło podkreśla – niefinalne – okażą się ostatecznie prawdziwe, będziemy mogli mówić o pierwszym tablecie z 5GB RAM.

Byłby to ciekawy powrót HTC na rynek tabletów, z którego to firma postanowiła się ulotnić kilka lat temu. Tym bardziej, że urządzenie to miałoby należeć do programu Android Silver, a co za tym idzie – oferować prawdopodobnie czystego Androida i wsparcie Google związane z aktualizacjami systemu.

Póki co jednak warto przyjąć te rewelacje z przymrużeniem oka.