HTC Vive Focus Plus – HTC chyba częściej pokazuje nowe wersje okularów VR niż smartfony

Kondycja HTC w kontekście rynku smartfonów jest tragicznie słaba. Co prawda na rynku pojawiają się jeszcze urządzenia tej firmy, i w większej części są to konstrukcje udane, ale przedsiębiorstwo wiecznie notuje straty i raczej nie ma szans na wygrzebanie się z finansowego dołka. HTC stara się jeszcze zarobić co nieco na rzeczywistości wirtualnej, więc prezentuje odświeżony zestaw Vive Focus Plus.

HTC Vive Focus Plus jest drobną modyfikacją zestawu rzeczywistości wirtualnej Vive Focus, który dostępny jest na rynku już jakiś czas, jako sprzęt dla programistów. Samodzielny headset z okularami VR ma teraz nowe kontrolery ruchu, zaprezentowane po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku. Mogą być teraz śledzone w sześciu płaszczyznach, co oznacza tyle, że zestaw będzie w stanie interpretować ich ruchy nie tylko wtedy, gdy użytkownik stoi w jednym miejscu, ale również gdy zmienia położenie.

Reklama

W ten sposób Vive Focus Plus staje się produktem konkurencyjnym dla Oculusa Quest, który ma zostać zaprezentowany wiosną tego roku. Sprzęt Oculusa także będzie samodzielnym zestawem VR. Facebook – właściciel firmy Oculus – obiecał, że nowy zestaw wirtualnej rzeczywistości będzie obsługiwał śledzenie ruchów postaci nawet na 4000 metrach kwadratowych powierzchni.

Inne zmiany względem podstawowego zestawu Vive Focus są kosmetyczne. Okulary nadal wyposażone są w procesor Snapdragon 835 i wyświetlacz AMOLED 3K (2880 x 1600 pikseli). Wciąż obsługują wszystkie treści i aplikacje ze sklepu Vivieport. Zmieniła się tylko ich konstrukcja – tak by stworzyć większą powierzchnię styku gogli z czołem. Jak twierdzi HTC, dzięki temu ich ciężar lepiej rozkłada się na głowie.

Vive Focus Plus skierowany jest przede wszystkim do klientów biznesowych w 25 krajach, w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii i Chinach. Nie podano jeszcze cen. HTC spodziewa się rozpocząć sprzedaż zestawu w drugim kwartale tego roku.

 

źródło: fonearena, Engadget, The Verge