HTC prezentuje zestaw Vive Focus - gogle VR bez kabli. I rezygnuje ze sprzętu dla Google Daydream 18

HTC prezentuje zestaw Vive Focus – gogle VR bez kabli. I rezygnuje ze sprzętu dla Google Daydream

W Chinach odbyła się konferencja HTC, na której zaprezentowano Vive Focus, który różni się od podstawowego zestawu HTC Vive tym, że gogle nie mają doczepionych do siebie całej masy kabli. W ten sposób z gadżetu będzie korzystało się znacznie swobodniej.

HTC Vive Focus wyposażony jest w ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości oraz procesor Snapdragon 835 VR. Oprócz tego nie mamy dostępu do szczegółów specyfikacji. Wszystkie gry i programy aktualnie dostępne na HTC Vive, będzie można uruchomić także na Vive Focus.

Tajwańczycy ewidentnie pozycjonują urządzenie jako sprzęt przeznaczony dla celów edukacyjnych, co jest dość ciekawym pomysłem. Najwyraźniej firma realnie obliczyła, że więcej egzemplarzy HTC Vive Focus sprzeda szkołom niż odbiorcom indywidualnym.

HTC prezentuje zestaw Vive Focus - gogle VR bez kabli. I rezygnuje ze sprzętu dla Google Daydream 20

Data wprowadzenia nowych gogli HTC na rynek nie jest znana. Nie wiadomo też, ile trzeba będzie wydać za nowy zestaw, jednak programiści mogą starać się już o wersje deweloperskie Vive Focus.

Przy okazji HTC ogłosiło, że rezygnuje z planów wydania specjalnych gogli zgodnych z Google Daydream. Choć jeszcze w maju firma nosiła się z zamiarem skonstruowania takiego urządzenia, to dzisiejszy komunikat nie pozostawia żadnej wątpliwości co do przyszłości tego projektu.

Oczywiście nie znaczy to, że HTC w ogóle zrywa z Google – współpraca tych firm podjęta jest na tylu płaszczyznach, że ujęcie z tej puli osobnych gogli VR, dedykowanych platformie Daydream, niemal w ogóle nie wpłynie na ogólny kształt wspólnych działań gigantów.

 

źródło: Slashgear, TechCrunch