Mniejsza, nieflagowa wersja HTC U11 zadebiutuje na rynku jako HTC U11 Life

Zeszłoroczne zagranie HTC z jednoczesnym wypuszczeniem na rynek HTC 10 i HTC 10 Lifestyle nie wpłynęło zbyt korzystnie na wizerunek marki. Najwyraźniej głosy niezadowolenia dotarły do producenta, ponieważ w tym roku nie zdecydował się na taki krok. HTC U11 Life nie będzie bowiem udawał, że jest HTC U11, chociaż mimo wszystko co nieco od niego zaczerpnie, w tym przede wszystkim wrażliwe na ściskanie ramki.

Sercem smartfona ma być ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630, chociaż do tej pory mówiło się, że napędzać go będzie Qualcomm Snapdragon 660. Na swoje pliki użytkownik dostanie do dyspozycji 32 GB pamięci wewnętrznej (faktycznie oczywiście nieco mniej, część zajmie system), ale jednocześnie też możliwość rozszerzenia jej przy pomocy karty microSD o pojemności do aż 2 TB. Łączność zapewni m.in. Bluetooth 5.0. Zabraknie za to 3,5 mm złącza słuchawkowego. Obudowa ma być pyło- i wodoszczelna (standard IP67).

HTC U11 Life (fot. Android Authority)

Panel przedni to przede wszystkim 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, czyli 1920×1080 pikseli, co przełoży się na 424 ppi. Nad nim znalazło się miejsce dla kamerki o rozdzielczości aż 16 Mpix. Z tyłu urządzenia umieszczony zostanie również 16 Mpix aparat z PDAF. Pod wyświetlaczem znajdziemy oczywiście skaner linii papilarnych.

Cena nowego HTC U11 Life nie jest na razie znana. Wiadomo jednak, że do zestawu sprzedażowego trafią także słuchawki USonic (znane chociażby z HTC U11). Smartfon powinien zadebiutować już niedługo, aczkolwiek konkretnej daty jeszcze nie znamy.

Na zdjęciu tytułowym HTC U11 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródła: Android Authority