Miała być wcześniej, ale jest dopiero teraz - HTC U11 otrzymuje aktualizację do Androida 8.0 Oreo
fot. Tabletowo.pl

Miała być wcześniej, ale jest dopiero teraz – HTC U11 otrzymuje aktualizację do Androida 8.0 Oreo

Właściciele HTC U11 dość długo na to czekali. HTC ostatnio nawet oficjalnie przeprosiło, że w przypadku Europy trwa to tyle czasu, lecz w końcu udało się rozpocząć proces udostępniania Androida 8.0 Oreo dla zeszłorocznego flagowca Tajwańczyków. Przy okazji pojawiają się także nowsze poprawki zabezpieczeń Androida.

Nasz Czytelnik, od którego dostaliśmy cynka, kupił swojego HTC U11 na rynku otwartym, więc lojalnie od razu uprzedzam, że informacja dotyczy egzemplarzy właśnie z tej dystrybucji. Jak wygląda sprawa ze smartfonami, nabytymi u operatorów – nie wiem, ale jeśli mają brand to zapewne trochę sobie na aktualizację poczekają.

Paczka z plikami waży 1,31 GB i udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, że sprzęt sam powinien Was poinformować, kiedy tylko ją wykryje. Jeżeli jednak wciąż tego nie zrobił, możecie spróbować wywołać aktualizację ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach, aczkolwiek wcale nie ma pewności, że to poskutkuje (czasami działa, czasami nie, różnie bywa).

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Co ciekawe, changelog jest wyjątkowo ubogi i zawiera jedynie informację, że Aktualizacja zawiera następujące usprawnienia: Aktualizacja systemu Android 8.0 OreoPoprawki systemu. Jeśli chodzi o te ostatnie, to datowane są one na 1 listopada 2017 roku (poprzednie były z 1 października 2017 roku). Szkoda, że nie są to nowsze łatki, ale przed paroma chwilami w oczy rzuciła mi się informacja, że grudniowe poprawki dostają już użytkownicy w Stanach Zjednoczonych.

Swoją drogą paczka z plikami waży całkiem sporo, bo aż ~738 MB, lecz wynika to z faktu, że producent zadbał także o „usprawnienia systemu”. Miejmy nadzieję, że właściciele HTC U11 w Polsce także wkrótce ją otrzymają, bez takiego opóźnienia, jak Androida 8.0 Oreo.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/21/android-8-0-to-android-oreo/

Dzięki Szymon za info i screeny!