HTC U z interaktywną ramką, jak w Nubii Z11 | Tabletowo.pl

HTC U z interaktywną ramką, jak w Nubii Z11

Dołącz do dyskusji 0

HTC U, roboczo występujący pod nazwą Ocean, przyniesie kilka ważnych zmian i nowości. Spośród nich warto wymienić m.in. nakładkę HTC Sense w wersji dziewiątej, a także wrażliwą na dotyk boczną ramkę.

Informacje pochodzą od Evana Blassa, więc można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że za jakiś czas firma z Tajwanu zaprezentuje swojego nowego smartfona i wszystkie te plotki znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na łamach serwisu źródłowego Blass zdradza nieco więcej szczegółów na temat specyfikacji HTC Ocean.

Przede wszystkim, HTC U to najpewniej nowy flagowiec. Oznacza to, że niezbyt prawdopodobnym scenariuszem jest rynkowy debiut HTC 11, o czym zresztą nie mówi się już pierwszy raz. Blass przewiduje, jakoby smartfon miał posiadać ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości WQHD (2560×1440 pikseli).

Sercem urządzenia zostanie oczywiście ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 2,45 GHz z układem graficznym Adreno 540. Blass sugeruje także, że boczna ramka ma reagować na różne gesty, dzięki którym praca z urządzeniem ma być o wiele bardziej komfortowa. Można domniemywać, że będzie to technologia w jakimś sensie podobna do tej, jaką zastosowała Nubia we flagowej Nubii Z11.

HTC zamierza mocno postawić na multimedialność swojego smartfona: solidna, 12 Mpix aparat główny od Sony (IMX362) oraz 16 Mpix kamerka na froncie (IMX351) zapowiadają się nad wyraz ciekawie. Urządzenie ma być dostępne w wersjach z 64GB i 128GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozbudowy dzięki wykorzystaniu karty microSD). Trudno doszukiwać się precyzyjnych danych o ilości pamięci RAM, jednak coś mówi mi, że będzie to co najmniej 4GB.

HTC U zostanie zaprezentowany w kwietniu, a na sklepowe półki powinien zawitać już w maju. Nie znamy jeszcze sugerowanej ceny urządzenia.

źródło: VentureBeat, Twitter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona