Zabawni są ci koledzy z HTC: na plakacie z zapowiedzią modelu U12+ użyli zdjęcia z częściami iPhone'a 6 - Tabletowo.pl

Zabawni są ci koledzy z HTC: na plakacie z zapowiedzią modelu U12+ użyli zdjęcia z częściami iPhone’a 6

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj HTC postarało się rozesłać informację, której zadaniem było rozbudzenie nastroju oczekiwania na nowy smartfon firmy. Świadomie bądź nie, zespół marketingowy, który był za to odpowiedzialny, posłużył się grafiką, na której widniały… części iPhone’a 6. 

Nowy smartfon HTC zobaczymy 23 maja – tak, to już wiemy. Mało tego: wiemy nawet, jak będzie wyglądał, a także częściowo znamy jego specyfikację. Według firmy, ma być to „telefon, który jest czymś więcej niż tylko sumą specyfikacji”. Brzmi całkiem nieźle, a jak będzie ze spełnianiem tych oczekiwań – przekonamy się za niecałe trzy tygodnie.

Interesująca jest jednak inna rzecz: sama grafika, której HTC użyło do poinformowania o nadchodzącej konferencji. Zdjęcie prezentuje różne podzespoły, rozłożone na jakiejś powierzchni. Mamy tu moduły płyty głównej smartfona, baterię i inne części. Niektóre z nich zdecydowanie nie są elementami HTC U12+ ani nawet innego smartfona z Androidem. Gdyby przyjrzeć się im bliżej, okazałoby się, że są to wnętrzności iPhone’a 6 – urządzenia sprzed ponad 4 lat.

Szczegół ten został po raz pierwszy zauważony przez jednego z czytelników AnandTech o nicku Caetronianus. Stwierdził, że zarabia na życie naprawianiem smartfonów i od razu rozpoznał podzespoły iPhone’a.

I rzeczywiście – porównując zwiastun HTC ze zdjęciami rozmontowanego iPhone’a 6 (z iFixit) widać, że płyta główna smartfona i bateria to tak naprawdę komponenty smartfona Apple, choć z obrazka HTC usunięto logo nadgryzionego jabłka oraz oznaczenia części.

Nie jest jasne, czy HTC zrobiło to celowo. Równie dobrze zdjęcie może pochodzić z jakiegoś banku grafik, a zespół marketingowy firmy nie zdawał sobie sprawy, że części w tle pochodzą z iPhone’a. Nie wydaje mi się, żeby była to jakaś głęboko skryta wskazówka dotycząca podobieństw między najnowszym HTC U12+ a starym iPhonem 6. To raczej nie byłaby najlepsza reklama.

My majówkujemy, tymczasem HTC oficjalnie ujawnia datę premiery HTC U12+

źródło: AnandTech, iFixitPhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona