HTC Tube. Intrygująca koncepcja tabletu idealnego | Tabletowo.pl

HTC Tube. Intrygująca koncepcja tabletu idealnego

Dołącz do dyskusji 0

Jaki powinien być tablet idealny? Jakie funkcje powinien oferować? Jak wyglądać? Czym wyróżniać się spośród tłumu innych tego typu urządzeń? Te pytania zadał sobie designer Antoine Brieux. Owocem jego przemyśleń stał się projekt tabletu idealnego – HTC Tube.

Tablet HTC Tube byłby rewolucją, zarówno w kategoriach designu, jak i możliwości technicznych. Jego elegancja i prostota mogłyby spokojnie konkurować z produktami Apple, powszechnie uznawanymi za najlepiej zaprojektowane urządzenia na rynku. Jednak prawdziwie zachwyceni byliby ci, którzy zerknęliby na listę jego możliwości…

HTC Tube można by dostosować do swoich potrzeb dzięki kartridżom. Zawierałyby one poszczególne elementy lub cały hardware. Znaczyłoby to, że marzenie wielu geeków i poweruserów o tablecie z wymiennymi kośćmi pamięci RAM, kartami graficznymi lub procesorami w końcu by się spełniło.

Domyślna specyfikacja urządzenia obejmowałaby 10.4-calowy ekran dotykowy Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080, układ graficzny Adreno (którego możliwości zostały zaprezentowane tutaj), baterię o pojemności 6400mAh, 128GB wbudowanej pamięci, porty HDMI, USB-Host oraz czytnik kart pamięci SD. Jednak to nie najciekawsze funkcje Tube – dzięki wcześniej wspomnianym kartridżom, użytkownik do wyboru miałby dwa systemu operacyjne: Windows Phone 7 i Android.

Któż nie chciałby złożyć sobie z części swojego wymarzonego tabletu? Dostosować nie tylko parametry techniczne, ale także system operacyjny pod kontrolą którego pracowałoby urządzenie? Pomysł Antoine Brieux jest bardzo intrygujący, wątpię jednak, aby którykolwiek z producentów zdecydowałby się na wprowadzenie tego typu tabletów na rynek.

Chociaż… ostatecznie technologia idzie w kierunku unifikacji, nie sądzicie?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona