HTC to jeszcze nic - LG notuje największe kwartalne straty w historii 22

HTC to jeszcze nic – LG notuje największe kwartalne straty w historii

Wszystko przez fatalną sprzedaż LG G5. Dział mobilny wygenerował szóstą z rzędu kwartalną stratę dla firmy. Nawet sekcja TV zanotowała zysk – i to jaki!

Ogółem LG Electronics ogłosiło, że w trzech miesiącach udało się wypracować 11.8 miliardów dolarów przychodu, przy czym zysk operacyjny wyniósł 252.7 miliony dolarów. Oznacza to odpowiednio spadek o 5.7 procent (przychodu) i 3.7 procent (zysku operacyjnego) w analogicznym okresie zeszłego roku.

To, co nas interesuje, to osobne dane dotyczące działu mobilnego. I tak, sprzedaż w LG Mobile spadła o spore 23%, jeśli porównamy kwartał z tym samym okresem roku 2015. LG jako powód podaje „niższą sprzedaż urządzeń premium i wydatki związane z ulepszeniami w zakresie struktur biznesowych”. Efektem jest strata 389.4 milionów dolarów przy przychodzie sięgającym 2.3 miliarda dolarów.

Pomimo tego, że wygląda to fatalnie, LG i tak udało się w trzecim kwartale roku przekazać do sklepów 13.5 milionów urządzeń, a nawet zanotować 14-procentowy wzrost sprzedaży w Ameryce Północnej. LG V20 ma być podobno kamieniem milowym, jeśli chodzi o ruch w ostatnich trzech miesiącach 2016 roku, a swoje trzy grosze na pewno dorzuci sprzedaż kolejnych smartfonów z serii K i X.

Na szczęście, masowy spadek finansowy LG Mobile, rekompensują zadziwiająco dobre wyniki zespołu odpowiedzialnego za telewizory. LG Home Entertainment zarejestrowało najwyższy w historii wzrost: przychody tego wydziału wyniosły 3.7 miliardów dolarów.

 

na zdjęciu wyróżniającym: LG G5

źródło: Android Authority